Na prvom Hudobnom pikniku zahrá kapela Zrní

1. 7. 2019

Prvý z tohtoročných Hudobných piknikov sa uskutoční v átriu pod Mestskou vežou už najbližší piatok 5. júla 2019. Hrať bude poetická kapela Zrní, ktorá je ikonou hudobného novátorstva na českej alternatívnej scéne. Začiatok je o 19.00 hodine.

Ako inak ukončiť horúci letný pracovný týždeň, ako naladením sa na oddychový víkend už v piatok večer v átriu pod Mestskou vežou? Každý prázdninový piatok o 19.00 hodine sa tento priestor vďaka Hudobným piknikom zmení na príjemnú oázu. Stačí len prísť. Môžete vziať so sebou aj deti a popri počúvaní vyberanej hudby si s nimi poleňošiť v zeleni átria.

Prvá šanca bude v piatok 5. júla, kedy v átriu zahrá kapela so zvláštnym názvom Zrní. A ako vznikol tento názov? Raz si piati gymnazisti z Kladna stopli traktor s vlečkou plnou zrna. Ľahli si do neho a bolo im „v zrní“ tak dobre, že sa stalo menom ich kapely. Odvtedy uplynulo 18 rokov. Z chlapcov, ktorí hrávali v uliciach Prahy a sľúbili si, že sa spolu stanú najlepšou kapelou všetkých dôb, vyrástli trocha starší chlapci, ktorí k tomu nemajú ďaleko.

Zrni piknik

Čarovný elixír, ktorým dokážu uhranúť publikum, tvoria výnimočné texty či skôr básne, hravé aj premýšľavé, občas uletené a originálna hudba. Zrní si aj po 18 rokoch hrania zachovali radosť z hrania pre ľudí. Okrem tradičných klubov si systematicky vyberajú zaujímavé a inšpiratívne lokality, kde si chcú zahrať a kam radi zavedú aj svojich fanúšikov. Hrali už na streche Lucerny, vo väznici v Borech, v areáli psychiatrickej liečebne, vo vznešenej vile Tugendhat a na mnohých iných neobyčajných miestach.

Ich koncerty na netradičných miestach a magická atmosféra, ktorá pri nich vzniká medzi nimi a ich publikom, zostávajú zážitkom nadlho.

Čo ešte toto leto prinesú ďalšie Hudobné pikniky? Svetové rockové, soulové a bluesové hity zahrá 12. 7. domáce zoskupenie Joe a Denis. Tretí hudobný piknik (19. 7.) bude patriť držiteľovi dvoch českých divadelných Cien Thálie, Trenčanovi Dušanovi Vitázkovi a jeho kapele. Posledný júlový piatok si môžete vychutnať virtuóznu gitarovú hru bratov Guldánovcov, ktorí ako Guitarritos uvedú najslávnejšie skladby Buena Vista Social Club, Gipsy Kings, Paca De Luciu ale aj ľudové piesne Španielska a Latinskej Ameriky. V auguste si ešte v rámci hudobných piknikov užijete Katarinu Korcek a Jerguša Oravca, Krajku, projekt Martina Geišberga Sandonoriko, Adventure Strings a Gabriela Kaina.

piknik júl

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!