Montujú konštrukciu lávky pre peších

1. 3. 2019

Pri farskom kostole v týchto dňoch osádzajú konštrukciu lávky, ktorá bude bezbariérovým prepojením Mariánskeho námestia s lesoparkom Brezina.

Šikmá lávka povedie od otvoru v opevnení nad Karnerom sv. Michala a vyústi na plochu pred Farským kostolom Narodenia Panny Márie. Doteraz boli tieto priestory spojené len pomerne dlhým a prudkým schodiskom.

Vybudovanie lávky súvisí s dlhodobým zámerom mesta prepojiť centrum so sídliskom Juh, s ulicou Pod Brezinou a s Ulicou gen. M. R. Štefánika systémom pohodlných bezpečných chodníkov a cyklotrás s potrebným vybavením, ako sú odpočívadlá, lavičky, odpadkové koše, infotabule.

„Počítame aj s tým, že vybrané trasy budú mať v budúcnosti verejné osvetlenie, vytvoria pohodlnejší prístup do lesoparku a podporia aj peší pohyb v rámci mesta, s cieľom obmedziť individuálnu automobilovú dopravu,“ povedal hlavný architekt Trenčína Martin Beďatš.

Podľa jeho slov mesto pripravuje dokumentácie trás v lesoparku Brezina tak, aby bol možný pohyb chodcov, kočíkov, bicyklov a imobilných občanov (s pomocou druhej osoby) bez prekonávania zložitých bariér, hlavne schodísk.

Zhotoviteľom lávky pri farskom kostole je spoločnosť PANTHER PB s.r.o. Považská Bystrica, ktorá vzišla z verejnej súťaže. Práce vyjdú na 16 535 eur, pričom 10 tisíc eur na vybudovanie lávky získalo mesto Trenčín od Nadácie EPH.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!