Modernizácia Zimného štadióna P. Demitru sa začína

17. 6. 2019

Zimný štadión P. Demitru čaká v najbližších týždňoch obnova interiéru. Vláda SR schválila 13. februára 2019 miliónovú dotáciu na jeho rekonštrukciu. V pondelok 17. júna 2019 bol priestor odovzdaný zhotoviteľovi, ktorý vzišiel z verejnej súťaže. Je ním spoločnosť Metrostav.

Práce sa dotknú diváckych tribún, vstupnej chodby a šatne hostí. Komplexná obnova tribún bude spočívať v demontáži starých sedačiek, rekonštrukcii podložia, montáže nových sedačiek vo farbách Dukly Trenčín a povrchovej úpravy stien tribún.

zimák pred

Komplexne zrekonštruovaná bude i kabína hostí, vrátane sociálnych zariadení.

šatňa hostí pred

Modernizácia sa dotkne aj vstupnej chodby štadióna.

vstupná hala pred

Práce by nemali ovplyvniť bežný chod zimného štadióna. Činnosti, pri ktorých vzniká nadmerná prašnosť, bude zhotoviteľ vykonávať počas prvého mesiaca rekonštrukcie.

Mesto získalo na modernizáciu zimného štadióna dotáciu od Vlády SR vo výške milión eur. Zvyšných 120 119 eur uhradí zo svojho rozpočtu. Rokovania o štátnej dotácii sa začali ešte v minulom roku. „Som veľmi rád, že Peter Pellegrini uznal, že Mesto Trenčín by bolo dobré podporiť z hľadiska športovej infraštruktúry. Chcem ale vyzdvihnúť i aktivitu a pomoc mestského poslanca Michala Moška, ktorý ma sprevádzal pri rokovaniach,“ povedal primátor Richard Rybníček.

Trenčiansky zimný štadión patrí k najstarším hokejovým stánkom na Slovensku. Je dejiskom zápasov a tréningov hokejistov a krasokorčuliarov. Vo voľných termínoch je k dispozícii pre verejnosť na voľné korčuľovanie. Otvorený bol 17. januára 1960. Má kapacitu 6 150 miest, z toho na sedenie je 2 981. Súčasťou štadióna je 13 skyboxov. Mestské zastupiteľstvo v Trenčíne rozhodlo 29. septembra 2011 o premenovaní zimného štadióna po tragicky zosnulom Pavlovi Demitrovi.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!