Mobilné odberové miesto je pri vstupe do nemocnice

16. 11. 2020

Odberové miesto začne fungovať dnes – v pondelok 16. novembra 2020. Otvorené bude počas pracovných dní od 7:30 do 11.30 h. „V prípade zhoršenia epidemiologickej situácie v našom regióne a záujme otestovať väčšie množstvo občanov, sme pripravení operatívne posilniť personálne kapacity a otváracie hodiny predĺžiť až do 14:30 h,“ uviedla námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Fakultnej nemocnice Trenčín Lenka Dunajová Družkovská. Fakultná nemocnica Trenčín ako subjekt hospodárskej mobilizácie zriadila Mobilné odberové miesto vyhradené pre občanov, ale i pre svojich pacientov, ktorí majú záujem o vyšetrenie antigénovými testami na ochorenie COVID-19. Nachádza sa pri vstupnej bráne do nemocnice (na ľavej strane).

Testovanie je bezplatné. Každý sa musí preukázať pri odbere občianskym preukazom a deti do 15 rokov preukazom poistenca. Na vyšetrenie je možné objednať sa priamo cez internetovú stránku nemocnice:

http://www.fntn.sk/online_objednavanie/appointments/index/covid.

Ak občan nemá k dispozícii prístup k internetu, pomôžu mu s objednaním administratívni pracovníci odberového miesta.  Prednosť však budú mať objednaní klienti. Po vyhodnotení testu obdrží každý občan certifikát s výsledkom. 

Fakultná nemocnica Trenčín zriadila takéto odberové miesto s cieľom umožniť  dostatočné testovanie obyvateľstva v rámci protiepidemických opatrení na zabezpečenie zdravotnej starostlivosti za účelom riešenia krízovej situácie vyvolanej pandémiou COVID-19.  

Odberové miesto bude personálne zabezpečené kvalifikovanými zdravotníkmi nemocnice – sestrami, praktickými sestrami a zdravotníckymi záchranármi. „Spoluprácu nám ponúkli aj študenti Fakulty zdravotníctva Trenčianskej univerzity A. Dubčeka, ktorí budú pracovať pod dohľadom kvalifikovaného personálu. Veríme, že aj takýmto krokom sa nám podarí pozitívne prispieť k zvládnutiu epidemiologickej situácie v trenčianskom regióne,“ dodala L. Dunajová Družkovská.

 

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!