Mestská veža je opäť otvorená

6. 12. 2023

Exkluzívny výhľad na predvianočný Trenčín ponúka Mestská veža od 1. decembra 2023.  V pracovných dňoch je otvorená od 10.00 do 18.00 hodiny a cez víkendy do 20.00 hodiny.

Počas výstupu na vežu si môžete prezrieť v jej priestoroch nainštalovanú výstavu Geometria Spomienok. Ide o nevšedné zobrazenia Trenčína v tvorbe Mateja Kvasňovského.

obrázok KVASNOVSKY

Rodený Trenčan prežil detstvo na  sídlisku Juh, kde aj vznikla jeho prezývka Kvaso. Po maturite na  Gymnáziu Ľ. Štúra odišiel študovať na Fakultu Informatiky Masarykovej Univerzity do  Brna. Dnes už viac ako 15 rokov navrhuje užívateľské rozhrania rôznych mobilných a  webových aplikácií. V roku 2015 odišiel žiť a pracovať do Londýna. Umeleckú ilustráciu neštudoval, venuje sa jej len vo  voľnom čase. Jeho kresby pracujú s  geometrickými tvarmi a  abstrakciou, ktorá sa spolieha na  domýšľavosť pozorovateľa. Väčšina jeho ilustrácií vyobrazuje charakteristické stavby z  krajín, ktoré navštívil. Spomedzi všetkých miest však vyčnieva rodný Trenčín. Hrdo sa k nemu hlási a prostredníctvom svojich kresieb sa pravidelne vracia do jeho ulíc a námestí pod značkou KvasoArt. Jeho tvorbu nájdete v  decembri nielen v  Mestskej veži, ale aj na  nových pohľadniciach z Trenčína, ktoré budú v  ponuke Kultúrno-informačného centra.

výstava Geometria spomienok

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!