Mesto Trenčín sa zúčastnilo na veľtrhu cestovného ruchu HolidayWorld 2008 v Prahe

20. 2. 2008

Mesto Trenčín malo svoje zastúpenie v dňoch 14. – 17. februára v Prahe na 17. ročníku stredoeurópskeho veľtrhu cestovného ruchu HolidayWorld 2008. Viac ako 30 tisíc návštevníkov videlo jednu z najväčších prehliadok cestovného ruchu v regióne strednej Európy, ktorá sa koná pod záštitou Svetovej turistickej organizácie WTO a Európskej komisie. Prvé dva dni veľtrhu boli určené odborníkom, ktorých prišlo na veľtrh viac ako sedem tisíc.  Podľa záverečnej správy organizátora sa na ploche takmer 20 000 m² predstavilo vyše 700 vystavovateľov z  49 štátov sveta


 Podstatnú časť výstavnej plochy obsadili aj regióny Slovenska. Okrem oficiálneho stánku Slovenskej agentúry pre cestovný ruch sa na veľtrhu samostatne prezentovali Trenčiansky, Bystrický, Prešovský a Trnavský samosprávny kraj, viaceré mestá, obce a niektoré slovenské kúpele.


Expozícia Mesta Trenčín bola súčasťou spoločnej prezentácie v stánku Trenčianskeho samosprávneho kraja. Informácie o meste záujemcom poskytovali pracovníčky Útvaru marketingu MsÚ v Trenčíne.


Rozvoj cestovného ruchu v meste má v kompetencii Útvar marketingu Mestského úradu v Trenčíne. Menovaný útvar pripravoval okrem účasti v Prahe aj veľtrh ITF (International Tourist Fair Bratislava) Slovakiatour, ktorý sa konal v Bratislave od 17. do 20. januára 2008.  Za najdôležitejšie z hľadiska cestovného ruchu v meste považuje v súčasnosti  vedúca útvaru Renáta Kaščáková skvalitnenie služieb turistického informačného centra, ktoré musí zúročiť všetky kontakty mesta – aj tie, ktoré zástupcovia mesta bez ohľadu na rozsah svojho prezentačného stánku osobne pravidelne nadobúdajú na veľtrhoch cestovného ruchu či už doma, alebo v zahraničí.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!