Mesto presťahuje skejtpark z Ostrova na sídlisko Juh

24. 4. 2009

Skejtpark, ktorý pred dva a pol rokom vybudovalo mesto Trenčín na prenajatých nefunkčných kurtoch v rekreačnej časti Ostrov, je už minulosťou. Mesto malo totiž betónové kurty v prenájme len do konca minulého roka a ich prevádzkovateľ na ďalšie predĺženie zmluvy nepristúpil. Trenčianski skejtbordisti však nemusia byť sklamaní. Keďže letná sezóna sa už začala, mesto chce čo najrýchlejšie presunúť celé zariadenie skateparku do športového areálu Základnej školy Novomeského na sídlisku Juh.  


Do kúpy U-rampy a ďalšieho vybavenia skejtparku na Ostrove investovalo mesto takmer 40-tisíc eur (1 205 040 Sk). Po nepredĺžení nájmu v areáli tenisových kurtov začala mestská samospráva okamžite hľadať riešenie, kam skejtpark presťahovať. Jednou z možností bolo aj vybudovanie novej spevnenej plochy na pozemkoch vedľa tenisových kurtov. Napokon však mesto uprednostnilo presunutie parku na asfaltové plochy do zrekonštruovaného športového areálu na Základnej škole Novomeského. Skejtbordisti by ho mohli začať využívať už začiatkom mája. „Keďže sezóna sa už začala, pracujeme na tom, aby to bolo čo najskôr. Neotvoríme ho však skôr, ako bude dorobené oplotenie a namontované bezpečnostné kamery, ktoré ho budú chrániť pred vandalmi,“ povedala Jana Marková z kancelárie primátora.


Hoci po novom budú musieť milovníci skejtbordu  chodiť za svojím adrenalínovým koníčkom na opačný koniec mesta, s presunom skejtparku na Juh sú spokojní. „Do skejtparku na Ostrove chodilo veľa detí. Mali tam U-rampu, zostavu fun boxov, jeden veľký blok prekážok s nábehmi, kde sa mohli dostatočne realizovať. Bola by veľká škoda, keby sa to všetko nevyužívalo. Nejde vôbec o to, kde park bude. Dôležité je, aby bol prístupný,“ zdôraznil Dušan Kováč zo združenia Bike Trial team Trenčín, ktoré malo skejtpark na Ostrove na starosti.


Areál tenisových kurtov, na ktorých mesto Trenčín vybudovalo v roku 2006 skejtpark, má v správe Klub rekreačných tenistov. Ten si ho dlhodobo prenajal od obce Zamarovce, ktorej časť Ostrova patrí. V snahe zachovať skejtpark na Ostrove predstavitelia mesta niekoľkokrát rokovali o predĺžení nájmu s prevádzkovateľom aj obcou Zamarovce.     


/md/


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!