Mesto plánuje vybudovať záchytné parkoviská

17. 2. 2021

Záchytné parkoviská v meste by mali odľahčiť dopravu v centre mesta od množstva áut. Parkovanie na nich bude bezplatné. Jedno takéto parkovisko vznikne v Zlatovciach, na ploche vedľa železničnej stanice, ktorú ponúkli mestu Železnice Slovenskej republiky do prenájmu. Zmluva je podpísaná na 15 rokov s možnosťou predĺžiť ju o ďalších päť rokov.

Aktuálne prebieha povoľovací proces. So začiatkom výstavby sa počíta najskôr v druhej polovici tohto roka. Pozemok má rozlohu 1 680 metrov štvorcových. Ročné nájomné je vo výške takmer 370 eur plus daň z nehnuteľnosti. 

„Chceme na ňom vybudovať približne 50 až 60 parkovacích miest. Náklady predstavujú asi 175-tisíc eur,“ priblížil vedúci Útvaru mobility MsÚ Trenčín Róbert Hartmann. Po vybudovaní záchytného parkoviska tu bude mesto zabezpečovať celoročnú údržbu na vlastné náklady bez oprávnenia vyberať platby za dočasné parkovanie vozidiel.

V pláne je aj vybudovanie ďalších záchytných parkovísk tak, aby boli v každej mestskej časti. A to na ulici Pred poľom pri kruhovom objazde a aj na Biskupickej ulici pri novom cestnom moste. Za záchytné parkovisko môžeme už dnes považovať časť Východnej ulice,“ uviedol R. Hartmann. Uvažuje sa aj o ďalšom záchytnom parkovisku, pravdepodobne v blízkosti priemyselného parku.

V centre  Trenčína už funguje záchytné parkovisko pri krytej plavárni, ktoré je ale v súčasnosti čiastočne obsadené strediskom na PCR testovanie.

 

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!