Mesto oddnes sledujú hendikepovaní

27. 3. 2006

          O monitorovanie bezpečnostných kamier Mestskej polície (MsP) v Trenčíne sa oddnes starajú zdravotne postihnutí ľudia.


          Ako uviedol na dnešnom brífingu náčelník MsP František Országh, na chránenom pracovisku sa bude striedať šesť hendikepovaných občanov, a to v štyroch štvorhodinových zmenách, aj počas víkendov. Len v noci, keď je v meste „živo“, bude 12 kamier sledovať naďalej mestský policajt. Pracovníkov vybral Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Trenčíne v rámci projektu podpory zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím zriadením chráneného pracoviska. Podľa F. Országha bol o tento post záujem, prihlásilo sa viac ako 20 ľudí.


         Hendikepovaní občania budú sledovať kamery, ak zistia niečo podozrivé, budú informovať stálu službu a tá zavolá hliadku MsP. „Chceli sme pomôcť občanom, ktorí majú problém s uplatnením sa na trhu práce a samozrejme bude to efektívnejšie aj pre nás, pretože príslušníkov MsP môžeme potom použiť na služby v teréne a nemusia sedieť pri monitore kamier,“ povedal F. Országh. Trenčiansky primátor Branislav Celler uviedol, že zriadenie pracoviska je jedným z krokov, ako hendikepovaných zapojiť do spoločnosti.


         Náčelník F. Országh na dnešnom brífingu taktiež predložil štatistiku MsP z roku 2005. Mestskí policajti vlani zistili a prerokovali 9 085 priestupkov, z ktorých blokovou pokutou riešili 6 325 za 2 863 600 korún. Práca MsP sa týkala najmä riešenia dopravných priestupkov, ale aj rušenia nočného pokoja, krádeží či rodinných sporov. Mestská polícia zriadila tri vysunuté pracoviská na Juhu, Sihoti a v Zámostí. To je podľa F. Országha dôvod, prečo policajti zistili v minulom roku o 1 400 priestupkov viac ako v roku 2004. V meste je 59 mestských policajtov, ktorí majú na starosti 240 ulíc.+ Zástupca náčelníka mestskej polície Jaroslav Siebert sleduje monitory bezpečnostného kamerového systému spolu s jedným z novoprijatých zamestnancov Danielom Paulom.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!