Mesto dokončuje obnovu kyslíkovej dráhy

6. 10. 2010

Obnova známej kyslíkovej dráhy na Brezine, ktorá sa začala v polovici augusta, pomaly finišuje. Aktívni, ale aj rekreační športovci ju môžu začať naplno využívať už o niekoľko dní.


Takmer štyri kilometre dlhá trasa vytvorená spojením rôznych úsekov lesných ciest s prevýšením 100 metrov má charakter bežeckej dráhy s rôznymi prekážkami. Je určená najmä na beh a rôzne pohybové cvičenia. Pozdĺž dráhy je v pravidelných úsekoch 10 stanovíšť, na ktorých si môžu športovci precvičiť šplhanie, dvíhanie na bradlách, zhyby, skákanie z pňa na peň, skok do výšky, beh cez prekážky a podobne. Na stanovištiach sú umiestnené aj informačné tabule s nákresom, ako sa má cvičiť, ale aj lavičky a odpadkové koše.


„Trasu pôvodnej kyslíkovej dráhy sme museli vyrovnať, vyčistiť a orezať nebezpečne vyčnievajúce konáre stromov. Jednotlivé cvičebné prvky, ktoré pozostávajú z kovovej časti a guľatiny, sme pevne osadili do betónu. Takisto sme povrch stanovíšť pokryli mäkkou drevoštiepkou, aby sa pri páde cvičenci nezranili,“ vysvetlil Miloš Mažár zo spoločnosti Marius Pedersen, ktorá kyslíkovú dráhu obnovuje.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!