Mesto dočasne zatvorilo nocľaháreň

4. 5. 2011

V dočasnej nocľahárni pre bezdomovcov na Soblahovskej ulici bol vykonaný štátny zdravotný dozor, ktorý zistil viaceré nedostatky a aj pochybenia v jej prevádzke. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne mestu nepovolil ďalšie prevádzkovanie tohto zariadenia. Preto bolo mesto nútené k 30. aprílu nocľaháreň uzavrieť. „Ak by sme nechali nocľaháreň v súčasnom stave otvorenú, mestu by hrozila vysoká pokuta,“ konštatuje Zdenka Tvrdá, poverená riadením Útvaru sociálnych vecí.


V minulosti nocľaháreň slúžila ako útočisko pre bezdomovcov počas mrazov. Neskôr ju prebrala charita a zaviedla celoročnú prevádzku. Od 1. januára tohto roku sa o nocľaháreň začala starať mestská organizácia, ktorá má na starosti sociálne služby. „Prvou možnosťou je, že v nasledujúcich mesiacoch unimobunky, ktoré sú v dezolátnom stave, opravíme, aby sme nocľaháreň mohli na jeseň opätovne otvoriť. Jej znovuotvorenie nie je možné pre vybavenie potrebných povolení skôr ako o niekoľko mesiacov. Zároveň hľadáme iné, vhodnejšie priestory,“ doplnila Tvrdá.


 „Je to ďalší pozostatok bývalého vedenia Sociálnych služieb mesta Trenčín, ktoré nezvládlo svoju úlohu. Vyhodnocujeme niekoľko projektov na útulok, ktoré mestu ponúkla cirkev. Problémom sú vhodné priestory, ktoré hľadáme. Mesto má žiaľ obmedzené možnosti, nútená odstávka nocľahárne nás núti hľadať aj dočasné alternatívne riešenia,“ povedal k uzatvoreniu nocľahárne primátor Richard Rybníček.


 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!