Mesto chce obnoviť pešiu zónu

4. 2. 2019

Pešia zóna na Hviezdoslavovej ulici nie je veľmi prívetivá. Z jednej strany sú obchody s panelákmi a z druhej stavba bývalého Domu armády. Tento priestor si zaslúži celkovú obnovu a oživenie.

pešia zóna Hviezdoslavova

Mesto chce pešej zóne, ktorá cez Sládkovičovu ulicu a Štúrovo námestie plynule nadväzuje na už zrekonštruované Mierové námestie, venovať pozornosť. Ešte v tomto roku by mala byť vyhlásená architektonická súťaž, ktorá bude v samostatnej etape pamätať aj na priestor po bývalej „jame“. S týmto miestom zatiaľ radnica nemôže nič výraznejšie urobiť, lebo nie je doriešený súdny spor s bývalým investorom o vecné bremeno. Hoci v minulom roku dal súd za pravdu mestu, investor sa odvolal. Termín ďalšieho pojednávania zatiaľ nie je známy.

„Projekt, ktorý vzíde z architektonickej súťaže, bude teda zvlášť riešiť pešiu zónu na Hviezdoslavovej ulici a zvlášť priestor po jame. Konečný výsledok však bude tvoriť kompaktný ucelený priestor. Na Hviezdoslavovej ulici je okrem inžinierskych sietí nutné nielen obnoviť povrch, ale i osvetlenie, mobiliár, malo by tu byť viac zelene a aj zaujímavý vodný prvok,“ priblížil hlavný architekt mesta Martin Beďatš.

„Našou snahou bude dohodnúť sa so správcami inžinierskych sietí tak, ako to bolo pri rekonštrukcii Mierového námestia, aby sme aj tu postupovali koordinovane a aby šlo o rekonštrukciu pod i na povrchu pešej zóny,“ doplnil primátor Richard Rybníček. 

Vyhlásenie súťaže je podmienené schválením financií v rozpočte, o ktorom majú poslanci hlasovať 13. februára 2019.  Prípravný proces nebude jednoduchý, no revitalizácia pešej zóny na Hviezdoslavovej ulice by sa mala začať ešte v tomto volebnom období.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!