Máte záujem o odvoz starého spotrebiča?

20. 9. 2023

Bezplatný zber starých elektrospotrebičov priamo z domácností organizuje mesto Trenčín v spolupráci so Združením ENVIDOM a e-cycling v prvú októbrovú sobotu. Záujem o odvoz je potrebné nahlásiť na úrad do stredy 4. októbra 2023.

Ak máte doma nepotrebné veľké spotrebiče (chladničky, práčky, televízory), malé spotrebiče (vysávače, žehličky, kávovary, fény),  ktoré tiež nepatria do bežného kontajnera, a chcete využiť bezplatný odvoz v sobotu 7. októbra 2023, zatelefonujte alebo napíšte na Mestský úrad v Trenčíne: tel. číslo 032/650 44 18, e-mail renata.palova@trencin.sk 

Je potrebné nahlásiť tieto údaje:

  1. Typ a počet spotrebičov, ktoré potrebujete odviezť
  2. Vaše meno, priezvisko, presnú adresu bydliska a telefonický kontakt

V sobotu 7. októbra 2023 bude z vašej adresy nahlásený elektroodpad odvezený. 

Z  časových  dôvodov nie je možné vynášať elektroodpad z bytov, pivníc a povál. Prosíme, aby ste váš elektroodpad vyložili vo vchode bytového domu alebo za bránu rodinného domu už o 8.00 hod. ráno v deň zberu, nie na ulicu. Zároveň je potrebné, aby ste v priebehu dňa až po odvoz umožnili vstup do týchto priestorov. 

elektroodpad práčka

Ak máte veľký spotrebič nad 25 kg (okrem televízorov – napr. chladničku, práčku,  sporák a pod.) a nestíhate tento termín zberu, jeho bezplatný odvoz si môžete objednať počas celého roka na www.zberelektroodpadu.sk. Termíny zberu sú raz mesačne.                           

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!