Kultúrne leto 2022 pokračuje v plnej sile

10. 8. 2022

Nech sa páči, príďte aj tento víkend na skvelé koncerty a divadlá v príjemnom prostredí centra nášho mesta.

Hudobný piknik – piatok 12. augusta o 19.00 h

Trenčianska kaviareň alebo milovníci dobrej kávy z jazzovej formácie blueberryband a spevák Matúš Oravec prenesú atmosféru kaviarenských rozhovorov na hudobné pódia. V originálnom spracovaní prinášajú skladby, ktoré sa príjemne počúvajú. Príďte sa presvedčiť – do Átria pod Mestskou vežou.

Vstup voľný!

Sobotňajší divadelný večer – 13. augusta o 19.30 h

Mestské divadlo Trenčín sa na Vás teší v Átriu pod Mestskou vežou s predstavením Nádej Dubček.

Reflektuje príbeh medzinárodne uznávanej osobnosti Alexandra Dubčeka, v ktorom diváci majú možnosť sledovať dejiny Česko-slovenskej republiky a obdobie socializmu. Ústrednými však zostáva ľudský osud, zmarené nádeje a vnútorná sila, ktorá sa skrýva v osobnosti Alexandra Dubčeka. Bojoval za to, čomu veril, a robil to, čo mu okolnosti dovolili. Otázkou pre divákov zostáva, či hodno za každých okolností veriť jednej idei a či má zmysel trvať na svojich ideáloch. 

Nedeľné Divadielko pod vežou – 14. augusta o 16.00 h

Chlebík je úžasný dar, treba si ho vážiť! Čo všetko spravia ľudské dlane, kým voňavý chlebík na stole pristane? Dobrý chlieb je hotové umenie… Deťom to rozpovie nedeľné divadielko v Átriu pod Mestskou vežou.

Vstup voľný!

Hudobná nedeľa – 14. augusta o 17.00 h

Atmosféru zlatej éry slovenskej hudby 80-tych rokov prinesie partia trenčianskych muzikantov zoskupených v NaNovo. Na Mierovom námestí zaznejú piesne Mariky Gombitovej, Mira Žbirku či skupiny Modus.

Vstup voľný!

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!