Informácie o eure získavajú v Trenčíne aj žiaci základných škôl

28. 5. 2008

Informácie o eure získavajú v Trenčíne už aj žiaci základných škôl (ZŠ). Deje sa tak v rámci informačnej kampane pre občanov Slovenska. TASR o tom informoval vedúci Útvaru školstva a sociálnych vecí Mestského úradu v Trenčíne Jozef Baláž.
      „Ministerstvo školstva (MŠ) SR zameralo ciele tohto vzdelávania na informácie o slovenských eurových minciach a bankovkách, dôležitých dátumoch v procese zavedenia eura, hodnote konverzného kurzu, pravidlách dvojakého zobrazovania cien a ochrane spotrebiteľa,“ vysvetlil Baláž. Dodal, že prostredníctvom krajských školských úradov ministerstvo viac ako pred mesiacom distribuovalo pomôcku pre žiakov 2. až 7. ročníka základných škôl. Vďaka nej deti dostanú odpovede na otázky, ako vyzerajú papierové a kovové peniaze novej meny, hovorí o vzniku eura a jeho význame.
      Pomôcky dostali koncom minulého týždňa v Trenčíne aj žiaci 8. a 9. ročníka. Ako uviedol Baláž, sú všeobecne využiteľné a nie sú orientované na samostatný predmet. Záleží na pedagógoch, kedy a ako využijú tieto pomôcky.
      Prvé skúsenosti s europomôckami pre žiakov vnímajú riaditelia trenčianskych škôl pozitívne. „Väčšinou ich využívajú učitelia na občianskej výchove a na triednických hodinách,“ povedal pre TASR riaditeľ Základnej školy na Hodžovej ulici v Trenčíne Marián Lopatka. Dodal, že pomôcky slúžia najmä ako doplnok k učivu o Európskej únii, o ktorej sa vyučuje práve na tomto predmete. „S negatívnou reakciou sme sa zatiaľ nestretli, zobrali to ako bežné učivo,“ uviedol Lopatka. „Využívame ich najmä na hodinách etiky a dejepisu,“ povedala riaditeľka Základnej školy Východná v Trenčíne Darina Lochmanová. Dodala, že pedagógovia ich používajú podľa metodických pokynov, ktoré dostali. „V časovo-tematických plánoch si učitelia našli témy, kde sa dajú využívať.“ Deviataci aj ôsmaci už mali na tejto škole aj besedu s ľuďmi z bankovej inštitúcie. „Zaujímalo ich to a aktívne sa zapájali do besedy,“ zdôraznila Lochmanová.


 


Copyright © TASR 2008


 


Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ  TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu  porušením autorského zákona.


 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!