Hudobná nedeľa a Autumnist mimoriadne v átriu

29. 8. 2019

V átriu pod Mestskou vežou čakajte v nedeľu 1. septembra 2019 nečakané. Trenčianska kapela zahrá v špeciálnej zostave s hosťujúcimi spevákmi Ninou Kohoutovou a Gabrielom Kainom. Začiatok koncertu o 19.00.

Očakávajte nečakané, pretože pokiaľ ide o Autumnist, v každom rohu čaká prekvapenie – takto odporúča trenčiansku kapelu Autumnist novinár Jack Parker z holandského hudobného magazínu All Things Loud.

Príjemné prekvapenie pripravili Autumnist aj sami sebe: posledný z ich 3 albumov, ktorý vyšiel pod názvom False Beacon minulý rok, je nielen obľúbený medzi poslucháčmi, ale získal aj výborné hodnotenia od kritiky a novinárov a niekoľko ocenení. Najvýraznejšie boli 3 nominácie na cenu RadioHead Awards, pričom sa nakoniec stal Albumom roka 2018 v hodnotení novinárov. 

Jazykom hudobných odborníkov Autumnist kombinuje ambient s hip-hopom či breakbeatom, hi-tech postupy s lo-fi popom či bizarnú filmovú atmosféru s mimozemským folklórom. Naživo je to pôsobivá päťčlenná kapela, kde elektroniku dopĺňa živá rytmická sekcia s basou a bicími, gitarista a alternujúci saxofón s klarinetom. Celý obraz hudby dopĺňa synchronizovaná videoprojekcia a hosťujúci speváci. Autumnist bude hudobný koniec leta, ktorý sa oplatí zažiť! 

hud nedela v atriu

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!