Hromadné podujatia sa môžu konať, limit je 50 ľudí

1. 10. 2020

Pre prudký nárast infikovaných mali byť od dnes, 1. októbra 2020, zakázané všetky hromadné podujatia. Úrad verejného zdravotníctva SR sa napokon rozhodol inak. Podujatia nezrušil, no musia splniť podmienky.

  • Hromadné podujatia je možné organizovať do 50 osôb – vrátane organizátorov. Konzumácia nápojov a jedál je zakázaná.
  • V prípade kultúrnych alebo športových podujatí platí, že ak počet osôb vystupujúcich v mene organizátora (napríklad účinkujúci, športovci, organizačný tím) presiahne počet 50, podujatie sa môže uskutočniť bez prítomnosti obecenstva.
  • Prevádzky divadelných, hudobných, filmových a iných umeleckých predstavení sú povinné obmedziť predaj vstupeniek tak, že sedenie musí je buď šachovnicové, alebo je možné sedieť iba v každom druhom rade.
  • V prípade účasti na športových hromadných podujatiach musí organizátor zabezpečiť sedenie len v každom druhom rade.
  • Na iných typoch hromadných podujatí (napríklad školenia) odporúčame, aby ľudia, ktorí spolu nežijú v jednej domácnosti, mali medzi sebou jedno voľné sedadlo, ak je to možné, odporúčame sedenie šachovnicové alebo v každom druhom rade.
  • Organizovanie zábav a diskoték je okrem prevádzok verejného stravovania po novom zakázané i v ubytovacích zariadeniach.
  • Všetkým fyzickým aj právnickým osobám sa zakazuje usporadúvať spoločenské podujatia, ako sú svadobné oslavy, oslavy iného charakteru, plesy, kary, stužkové slávnosti a podobne.
  • Výnimku z týchto zákazov majú hromadné podujatia, ktorých všetci účastníci budú v čase začiatku hromadného podujatia mať negatívny výsledok RT-PCR testu alebo antigénového testu certifikovaného v krajinách EÚ na ochorenie COVID-19, ktorý nie je starší ako 12 hodín po obdržaní výsledku. Takéto hromadné podujatia musia byť ohlásené na regionálnom úrade verejného zdravotníctva najneskôr 48 hodín pred jeho začiatkom. Je nutné nahlásiť presný čas a miesto jeho konania. Pokiaľ sú uvedené podmienky splnené, je na takomto hromadnom podujatí možné podávať a konzumovať jedlá a nápoje.

Celé znenie opatrenia

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!