Hotel aj rímsky nápis opäť sprístupnené

14. 9. 2012

Po takmer dvojročnej rekonštrukcii bol znovuotvorený bývalý hotel Tatra, dnes už hotel Elizabeth. Sprístupnený je opäť aj slávny rímsky nápis.


Kapacita hotela sa rekonštrukciou zvýšila na 78 izieb, v najväčšej kongresovej sále sa môže stretnúť až 200 ľudí. Pribudlo aj niekoľko rokovacích salónikov, vrátane VIP klubu v podkroví hotela a moderné wellness centrum. 


 „V novozrekonštruovanom hoteli klienti nájdu aj kaviareň Sissi v pôvodnom secesnom štýle s ponukou domácich zákuskov a rakúsko-uhorskej kuchyne. Reštaurácia Elizabeth zasa ponúka mediteránsku kuchyňu. Gastronomické služby ešte dopĺňajú Bar Monte Carlo a Lobby bar,“ uviedol riaditeľ hotela Elizabeth Jan Svoboda.


Investícia súčasného prevádzkovateľa SYNOT Gastro Slovakia do rekonštrukcie hotela bola viac ako 15 miliónov eur, z toho 3,9 milióna pochádzalo z prostriedkov Európskej únie.


„Myslím si, že tento hotel je pýchou mesta. Pre Trenčín je to vážna historická chvíľa. Táto investícia nie je len o  ekonomickej návratnosti, je o vzťahu k tomuto mestu a regiónu. Myslím si, že tento hotel bude naďalej písať históriu nášho mesta,“ povedal pri znovuotvorení hotela primátor Richard Rybníček.


Verejnosť môže znovu obdivovať rímsky nápis na hradnej skale z roku 179 nášho letopočtu. Prístupný bude počas otváracích hodín hotelových prevádzok, teda od 8.00 do 21.00 hod. Bývalý hlavný vchod hotela, dnes vedľajší, bude slúžiť práve pre turistov, ktorí budú chcieť vidieť rímsky nápis,“ upresnil J.Svoboda.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!