Hlasovanie o zmenách v parku M.R. Štefánika skončilo

21. 4. 2010

Trenčania, ktorí sa zapojili do ankety na mestskej webovej stránke a v mestskom mesačníku Info, by v zrevitalizovanom Parku M. R. Štefánika najviac privítali botanickú či ornitologickú záhradu.
Do ankety o budúcej podobe parku M.R. Štefánika, ktorú vyhlásilo mesto, sa od začiatku marca do polovice apríla zapojilo 446 ľudí. Samospráva sa v nej spýtala obyvateľov, čo považujú za najdôležitejšiu zmenu v zrevitalizovanom Parku M.R. Štefánika.
Zo siedmich navrhnutých možností sa 64 percent hlasujúcich prikláňa k obnove botanickej alebo ornitologickej záhrady, ktoré už boli v minulosti súčasťou parku. Nemenej potrebná je podľa výsledkov ankety aj rekonštrukcia altánku na kultúrne podujatia, ktorá získala len o dve percentá menej hlasov ako obnova záhrad. Pre Trenčanov je ďalej dôležité vybudovanie atrakcií pre deti, oprava chodníkov a nové trasy, doplnenie smetných košov, lavičiek a oddychová zóna s umelým jazierkom. Nainštalovanie bezpečnostných kamier v parku považuje za najdôležitejšiu zmenu necelých 23 percent hlasujúcich.
Mesto plánuje viac ako storočný park medzi železničnou stanicou a centrom mesta kompletne zrevitalizovať. „V tejto súvislosti bude vyhlásená súťaž architektonických návrhov. Následne bude vypracovaný projekt, kde budeme prihliadať aj na požiadavky občanov v tejto ankete,“ povedala Jana Marková z kancelárie primátora.Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!