Festival francúzskych filmov otvorí komédia Kým nás svadba nerozdelí

13. 11. 2018

Už v piatok 16. novembra 2018 sa začne v Trenčíne ojedinelý festival, ktorý sa dramaturgiou zameriava na výhradne francúzske filmy. Festival má viac ako 20-ročnú históriu, po celý čas prebieha v spolupráci s francúzskym Cran-Gevrier, partnerským mestom Trenčína. Ako prvú uvedie príjemnú „oddychovku“ hviezdneho scenáristicko-režisérskeho dua Oliver Nakache a Eric Toledano (Nedotknuteľní).

Ak organizujete dokonale premyslenú, luxusnú svadbu na francúzskom zámku zo 17. storočia, je jasné, že to neprebehne úplne hladko. A ak sa má niečo pokaziť, verte tomu, že sa to naozaj pokazí a nezostane len pri tom. Profesionálna svadobná agentúra má na problémy 24 hodín, za ktorých sa môže stať naozaj veľa. Obzvlášť keď šéf agentúry z priateľstva zamestná dotieravého fotografa, ktorého viac ako fotenie zaujíma svadobné pohostenie; nájde záskok za kapelu, ale pre tú je decentná zábava neznámym pojmom a ženíchove polnočné prekvapenie definitívne zmení celú svadbu na grotesku. Film Kým nás svadba nerozdelí premietne Artkino Metro vo štvrtok 16. 11. 2018 o 18.00 h ako prvý z ponuky 13 festivalových filmov, ktoré boli vo Francúzsku nakrútené za ostatné tri roky.

Počas šiestich dní Festival francúzskych filmov premietne aj horor, drámu, muzikál či detské predstavenie.

FFF2018

Na film Kým nás svadba nerozdelí je vstup voľný, na všetky ostatné filmy stojí vstupenka 4 €, členovia FK, študenti, dôchodcovia 3 €. Predpredaj sa začína 30 minút pred každým predstavením. Predstavenia pre školy za zvýhodnené vstupné každý deň 8.30, 10.30, 12.30. Časy si záujemcovia dohodnú individuálne v Artkine Metro – 0908 681 767.

Kúsok Francúzska prostredníctvom francúzskej kinematografie prichádza prostredníctvom Festivalu francúzskych filmov do Trenčína už po dvanásty raz. Hlavnými organizátormi festivalu sú partnerské mestá Trenčín a Cran-Gevrier, už tradične v spolupráci s občianskym združením LampArt.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!