Fest Art a Trenčín na Korze spájajú v roku 2020 sily

4. 3. 2020

Asi každý obyvateľ Trenčína už počul o jednej alebo druhej akcii. Tento rok tieto dva eventy spájajú sily a 16. mája 2020 sa v okolí Gymnázia Ľudovíta Štúra uskutočnia súčasne.

Fest Art je kultúrno-umelecký festival, ktorý sa zameriava na zveľaďovanie verejných priestranstiev pomocou modernej maľby či streetartu. Trenčín na Korze je moderný mestský trh, kde môže človek nájsť produkty od lokálnych predajcov a tiež kultúrny program. Organizátori oboch podujatí sú presvedčení, že ich spojenie bude prínosné pre obe strany a obe akcie tak získajú nový rozmer.

Korzo sa uskutoční už tradične na ulici 1.mája. Fest Art tento rok mení miesto konania a maľovať sa bude na stenu gymnázia zo strany parkoviska na Nešporovej ulici, kde bude aj sprievodný program. Tým vznikne 1-dňový festival v okolí celého gymnázia, kde ľudia budú môcť nájsť market, chillout zónu, 2-krát stage s kultúrnym programom, detský kútik, rôzne workshopy, barbera a, samozrejme, budú môcť sledovať šesticu umelcov pri tvorení diela na ploche 240 m². Celý deň zavŕšia na afterparty v neďalekom Klube Lúč.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!