Ekotopfilm – Envirofilm aj v Trenčíne online

21. 4. 2021

Súčasťou jarnej online tour je aj Junior festival. Vo vybraných mestách sa organizátori spojili so školami a vytvorili možnosť pre žiakov zažiť Junior festival online s pútavým programom. Večerný program sa vysiela od 26.4. do 30.4. 2021 na facebookovej udalosti. Sledovanie online festivalu je zadarmo!

Zoznam filmov, ktoré festival tento rok uvedie:

Oko Medveďa (2021), SK, Réžia: Peter Bursa, Jakub Mičuch

Tím mladých tvorcov odhaľuje neprimerané praktiky novodobých lovcov. Prikrmovaním menia prirodzené návyky zveri, zvyšujú riziko chorôb a porušujú zákony. V dokumente z Kremnických vrchov sa dozvedáme viac o spôsobe života divožijúcich zvierat a sledujeme ich tajuplný život.

Mláďatá (2021), SK, 18′ Réžia: Katka Tekeľová

Krátkometrážny dokumentárny film od tvorcov zo Záchrannej stanici v Zázrivej predstaví mláďatá zo slovenskej divočiny. Dokument vysvetlí ako zaobchádzať s nájdeným mláďaťom, kedy je potrebný ľudský zásah a kedy naopak nie.

Stratený králi z Bioka (2019), DE, 56′ Réžia: Oliver Goetzl

Pri pobreží strednej Afriky leží izolovaný ostrov pokrytý pravekým dažďovým pralesom a obklopený temnými vodami oceánu. Táto terra inkognita sa volá BIOKO. Vládcom tejto ríše je jeden z najmenej známych druhov primátov na svete: mandril čiernotváry..

Čokoládové srdce temnoty (2019), FR, 56′ Réžia: Paul Moreira

V roku 2001 sa lukratívny čokoládový priemysel, na základe tlaku mimovládnych organizácií, zaviazal ukončiť detskú prácu na kakaových plantážach do roku 2006. Dodržiava sa tento sľub aj o 18 rokov neskôr?

Motýle Slovenska (2021), SK, 28′, Réžia: Martin Jagelka

Slovensko zdobia úbočia hôr a kopcov, ktoré sa ako súčasť Karpatského horského oblúka vinú našou krajinou od západu až na východ. Listnaté aj ihličnaté lesy sú oázami života, sú domovom aj veľkého množstva motýlích druhov.

Múdrosť Veľrýb (2018), AT, 50′, Réžia: Rick Rosenthal

Morský biológ a filmár Rick Rosenthal počas veľkej časti svojej dlhej kariéry natáčal veľryby. Teraz je na ceste hlbšie preskúmať ich život a dozvedieť sa o nich viac.

 

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!