Druhý most cez Váh v Trenčíne začnú stavať v septembri 2006

4. 10. 2005

Druhý most cez rieku Váh začnú v Trenčíne stavať pravdepodobne v septembri 2006. Na dnešnom brífingu v Trenčíne to uviedol minister dopravy, pôšt a telekomunikácií Pavol PROKOPOVIČ.
          Výstavba mosta a s ním súvisiacich križovatiek a komunikácií si vyžiada 3,2 miliardy Sk. Z toho štát podľa Prokopoviča zafinancuje 2,5 miliardy Sk. „Dal som pokyn svojim pracovníkom, aby pri zostavovaní nášho plánu na budúci rok už počítali finančné prostriedky aj na začiatok tejto akcie,“ povedal minister.
          Podľa primátora Branislava Cellera sa na financovaní stavby bude podieľať aj mesto. „Pri konečnom riešení s ministerstvom budeme upresňovať tieto čísla,“ dodal.
          P. Prokopovič informoval, že stavbu pripravujú tak, aby bola ukončená do 36 mesiacov. Všetko však bude podľa neho závisieť od situácie po voľbách, či most bude prioritou aj pre nasledujúcu vládu a budú na jeho výstavbu peniaze v nasledujúcich rokoch.
          Podľa B. Cellera je projektová dokumentácia pre územné rozhodnutie, ktoré by malo byť vydané v najbližších týždňoch, pripravená. Ambíciou mesta je, aby na jar 2006 bolo vydané stavebné povolenie.
      Most cez Váh je prvou etapou juhovýchodného obchvatu mesta. V Trenčíne vedie cez Váh iba jeden cestný most, ktorého kapacita je okolo 13 000 vozidiel za 24 hodín.+ Minister P. Prokopovič si v sprievode predstaviteľov mesta pozrel aj budúce stavenisko druhého mosta cez Váh v Trenčíne.+ „Dal som pokyn svojim pracovníkom, aby pri zostavovaní nášho plánu na budúci rok už počítali finančné prostriedky aj na začiatok tejto akcie,“ povedal minister na brífingu.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!