Druháci opäť vykorčuľovali na ľad

12. 9. 2019

Začal sa druhý ročník školského korčuliarskeho programu pre žiakov 2. ročníka základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Trenčín.

V tomto školskom roku sa do spoločného dvojročného projektu Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a Mesta Trenčín aktívne zapojí 517 druhákov. Niektorí z nich sa postavia na ľad v korčuliach po prvý raz, iní sa budú v korčuľovaní zdokonaľovať.

Ako prví vyšli na ľad Zimného štadióna Pavla Demitru v pondelok 9. septembra 2019 druháci zo Základnej školy na Hodžovej ulici. Do apríla sa na ňom vystrieda 24 tried.

Ľadovú plochu pre školský korčuliarsky program poskytuje zdarma Mesto, tiež zabezpečuje dopravu žiakov zo škôl na štadión a späť. Zároveň vytvára podmienky pre uzavretie a financovanie pracovného pomeru so štyrmi ambasádormi športových aktivít. SZĽH poskytuje výstroj pre účastníkov, zabezpečuje pre nich občerstvenie a diplomy.

Projekt „Športové centrum pri základnej škole“ sa týka aj popoludňajšieho športového programu pod dohľadom ambasádorov športových aktivít pre žiakov 1. stupňa na štyroch školách.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!