Dopravné informácie pred koncertom Rammstein

2. 6. 2023

V súvislosti s koncertom Rammstein na trenčianskom letisku v stredu 14. júna 2023 treba počítať, že bude na cestách ešte viac zhustená premávka. Návštevníkom koncertu odporúčame pricestovať verejnou dopravou. Podľa vyjadrenia organizátora, bude zo stanice na letisko a opačne zabezpečená kyvadlová autobusová doprava. Ak sa chystáte pricestovať autom, odporúčame urobiť tak niekoľko hodín pred koncertom, nakoľko sa na letisku očakáva vyše 40 000 ľudí.

Mesto Trenčín, žiaľ, podľa platnej legislatívy, nevie zaviesť špeciálne opatrenia na infraštruktúre štátu či župy. Na cesty I., II. a III. triedy nevieme uskutočniť ani jednoduché úpravy jazdných pruhov v križovatkách. „Organizátor koncertu sa prenosným dopravným značením bude snažiť dopravu rozptýliť už od Piešťan na viacero ciest – podobne ako je to pri festivaloch Pohoda a Grape. Obyvatelia mesta a priľahlých obcí musia v deň koncertu počítať s rozsiahlymi popoludňajšími kolónami,“ upozorňuje vedúci Útvaru mobility MsÚ Trenčín Róbert Hartmann.

Polícia bude v čase konania koncertu pripravená nasadiť všetky sily a prostriedky. Krajský dopravný inšpektorát organizuje dopravno-bezpečnostné opatrenie s cieľom zabezpečiť čo najväčšiu bezpečnosť a plynulosť ciest v súvislosti s koncertom.

Vodiči prichádzajúci od Bratislavy a Nitry

  • budú priebežne usmerňovaní k parkovacím plochám už v križovatke diaľnica D 1 / Lúka (exit 95), následne po ceste II/507 k Trenčianskym Stankovciam a po ceste I/9 k obci Veľké Bierovce.

 

Vodiči prichádzajúci zo stredného Slovenska (BB, ZV)

  • budú vedení po ceste I/9 k Veľkým Bierovciam a následne k parkovacím plochám vyčleneným ku koncertu.

 

Vodiči zo severu Slovenska (ZA kraj), z východu Slovenska (PO, KE kraj), z Českej republiky (Moravy) a Poľska 

  • budú smerovaní do križovatky D1/Nové Mesto nad Váhom (exit 106), následne po cestách II/515 a II/507 do Trenčianskych Stankoviec a po ceste I/9 do obce Veľké Bierovce. 

 

Parkovisko na letisku

  • otvoria 14. júna o 9.00 h,
  • zatvoria 15. júna o 6.00 h.

 

Vstup na parkovisko na letisku

  • zo strany Opatoviec,
  • bude riadne vyznačený dopravným značením a informačnými tabuľkami.

 

Platené parkovisko vedľa letiska

  • bude podmienené platnou parkovacou vstupenkou, ktorú nebude možné zakúpiť na mieste podujatia.

 

Pre rekonštrukčné práce a havarijnú uzáveru mosta na ceste I/9 je potrebné, aby si účastníci koncertu svoju cestu naplánovali s dostatočným časovým predstihom a rešpektovali pokyny polície a organizátora koncertu.

Ak sa chystáte na koncert, odporúčame sledovať Facebook Polícia SR – Trenčiansky kraj.

Autobusový dopravca Slovak Lines pre tento koncert zabezpečuje priame spojenie medzi Bratislavou a letiskom Trenčín so zastávkou v Trnave.

Železničnej spoločnosť Slovensko pravdepodobne nezavedie mimoriadnu dopravu pre fanúšikov nemeckej metalovej skupiny Rammstein. Situáciu však sledujú a v prípade zvýšeného dopytu sú pripravení posilniť vlaky.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!