Dobrovoľnícky tábor pri južnom opevnení hradu, môžete sa pridať

10. 8. 2018

Tretí ročník dobrovoľníckeho tábora pri Trenčianskom hrade sa začne v piatok 17. augusta a potrvá do stredy 22. augusta 2018.

Minulé leto odpracovali dobrovoľníci počas druhého ročníka tábora spolu 320 hodín. Denne išlo v priemere o desať ľudí, pričom ich zostava sa menila. No chuť do práce bola neutíchajúca, často sa nezastavili až do podvečera. Dočistili medzihradobné priestory, juhovýchodný svah hradnej skaly, časť hviezdicového opevnenia a zabudnuté ihrisko Maracaná za mestskými hradbami, upravili chodník z čerešňového sadu k vyhliadke nad hladomorňou.

Tento rok chcú organizátori tábora s dobrovoľníkmi pomôcť pri obnove hradieb južného opevnenia a svojím dielom tak prispieť k medzinárodnému projektu TreBuChet, ktorý spojil mestá Trenčín a Bučovice.

„Stretneme sa po prvý raz v piatok 17. augusta o 10.00 hodine pred vstupom do južného opevnenia,“ hovorí organizátor Július Bruna.

„Naším cieľom bude staré murivo, ktoré spadlo v južnom opevnení, vytriediť, vyčistiť a pripraviť na murovanie. Zároveň budeme pracovať na vyčistení a úprave plochy nového vstupu do hradu.“

Podľa jeho slov sú vítaní všetci ľudia, starší ako 14 rokov, s chuťou pomôcť. Čas, ktorý sa rozhodnú venovať spoločnej práci, je na ich rozhodnutí. Strava, občerstvenie a program sú zabezpečené.  Účastníci tábora budú mať navyše možnosť spoznať projekt TreBuChet pred jeho realizáciou a zoznámiť sa s odborníkmi v tejto oblasti. Večer na začiatku a tiež na konci akcie obohatí táborák.

Dobrovoľnícky tábor je organizovaný s podporou Mesta Trenčín, Rotary Clubov Trenčín a Laugarício. Viac informácií môžete získať na čísle 0948 213 396.

Tabor-ceresnak-3-rok

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!