Dobrovoľnícke dni budú na konci júla

15. 7. 2019

Ak máte chuť pridať sa k dobrovoľníkom, ktorí budú od 26. do 28. júla 2019 pracovať na dočistení lesoparku Brezina blízko hradieb, ste srdečne vítaní.

Ide o 4. ročník dobrovoľníckych dní, ktorý voľne nadviaže na minuloročné práce tretieho dobrovoľníckeho tábora pri Trenčianskom hrade. Minulý rok od 17. do 22. augusta v priestore pri južnom opevnení hradu odpracovalo 42 dobrovoľníkov 323 hodín. Pri prácach našli asi tisícku rôznych črepín a ďalších vecí, ktoré vytriedili a nachystali na zdokumentovanie.

Cieľom bolo pomôcť pri obnove hradieb južného opevnenia a svojím dielom prispieť aj medzinárodnému projektu TreBuChet. Jedným z výsledkov tohto projektu bude nový vstup do Trenčianskeho hradu z lesoparku Brezina. Plochu nového vstupu počas tábora čistili a upravovali. Zároveň zbierali, čistili a pripravovali kamene z pôvodného múru južného opevnenia na ich použitie pri obnove chýbajúcej časti v celkovej dĺžke asi 12 a výške do 10 metrov.

tabor 2018

Ak sa chcete k dobrovoľníkom pridať tento rok, stretnutie bude v čerešňovom sade blízko južného opevnenia Trenčianskeho hradu o 9.00 hodine, pracovné náradie a občerstvenie bude zabezpečené. Stačí prísť s dobrou náladou a chuťou urobiť niečo pre naše krásne mesto. Viac informácií na 0948 21 33 96.

Dobrovoľnícke dni sa konajú s podporou Mesta Trenčín, Rotary Clubov Trenčín a Laugarício.

tabor na hrade

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!