Do Trenčína prichádza nový dopravca MHD – informácie pre cestujúcich

25. 8. 2022

Od 1. septembra 2022 bude zabezpečovať mestskú hromadnú dopravu v našom meste spoločnosť Transdev! Výška cestovného sa nemení, zachované zostávajú všetky doterajšie spôsoby platby. Cestujúci aj naďalej budú mať k dispozícii čipové karty alebo si lístok budú môcť zakúpiť v hotovosti u vodiča.

V ponuke sa však objavia aj nové atraktívne spôsoby platby. Okrem čipovej karty, ktorú vydá dopravca, bude cestujúci môcť zaplatiť aj priamo platobnou bankovou kartou. Pre rozlíšenie týchto kariet sa bude používať termín dopravná karta (karta vydaná dopravcom) a banková karta (karta, ktorú občanovi vydala banka). Bankovou kartou bude možné uhrádzať všetky druhy cestovného, ktoré je možné zakúpiť priamo vo vozidle (len prednými dverami, resp. u vodiča).

Cestovné lístky bude možné si zakúpiť aj cez mobilnú aplikáciu, ktorú si do svojho smartfónu bezplatne stiahne každý cestujúci. V „appke“ bude možné zakúpiť si krátkodobé lístky na hodinu, jeden deň, prípadne sa môže stať nosičom vašej virtuálnej karty, na ktorú si môžete v eshope zakupovať predplatné lístky na mesiac, štvrťrok a v prípade kontroly sa aj priamo v mobile preukázať vlastníctvom lístka revízorovi.

Klasickú dopravnú kartu tak väčšina cestujúcich vôbec nebude potrebovať.

Bude možné využívať existujúcu kartu spoločnosti SAD Trenčín?

Áno. Cestujúci budú môcť používať Čipovú kartu spoločnosti SAD Trenčín od spustenia prevádzky spoločnosti Transdev, a to od 1. septembra 2022 do konca februára 2023.

Bude možné využívať školské preukazy ISIC?

Áno, nový dopravca Transdev bude akceptovať školské preukazy ISIC.

Čo sa stane s kreditom alebo predplatným lístkom, ktorý zostal na starej karte?

V prechodnom polročnom období, od 1. septembra 2022 do konca februára 2023, bude nový dopravca akceptovať SAD čipové karty. Bude možné využívať kredit na kartách, ako aj časové predplatné lístky. V spomínanom preklenovacom polročnom období sa pre cestujúcich nič zásadné nemení. Ale – posledný štvrťročný lístok si budete môcť zakúpiť na SAD čipovú kartu do konca novembra 2022, nakoľko to bude posledná možnosť zakúpenia 90-dňového lístka na čipovú kartu SAD Trenčín. A posledný mesačný lístok si bude možné kúpiť v termíne do konca januára 2023.

Ak kredit na čipovej karte máte, ale nebudete chcieť cestovať prímestskými linkami, odporúčame tento kredit vyjazdiť do konca februára 2023.

Ak chcete aj naďalej využívať klasickú dopravnú kartu, bude potrebné si do skončenia preklenovacieho obdobia (teda do konca februára 2023) vybaviť novú kartu u nového dopravcu. Po februári 2023 už nebude možné cestovať SAD čipovými kartami MHD Trenčín.  

Viac informácií zverejníme na mestskom webe opäť v sobotu (27.8.), ale už dnes ich nájdete na webstránke nového dopravcu.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!