Deň otvorených dverí u náčelníka mestskej polície

18. 3. 2019

Na čele Mestskej polície (MsP) Trenčín stojí od 14. februára 2019 Peter Sedláček. Jeho vymenovanie do funkcie náčelníka MsP Trenčín deň pretým odobrilo Mestské zastupiteľstvo.

Peter Sedláček je absolventom II. stupňa vysokoškolského štúdia na Univerzite M. Bela v Banskej Bystrici – učiteľstvo technických odborných predmetov. Na Vojenskej leteckej škole v Košiciach získal kvalifikáciu technik lietadla. Pracoval ako letecký mechanik, technik prevádzky na vojenskom letisku v Lýbii, neskôr na colnom úrade v rôznych pozíciách, kde získal i riadiace skúsenosti. Od roku 2015 bol zástupcom náčelníka MsP. Podľa vlastných slov chce pokračovať v práci po jeho predchodcovi Ivanovi Liptaiovi a niečo i zlepšiť. V Trenčíne žije 50 rokov, pozná tunajších ľudí i miesta, kde sú najväčšie problémy.

„Chcem, aby naše hliadky boli čo najviac medzi ľuďmi, v komunikácii s občanmi, aby sme neboli v ich vnímaní len tí, čo robia zle, ale aby si ľudia začali uvedomovať, že sme tu pre nich. Je potrebné upokojiť stav v mestskej polícii, mali sme tam v poslednom čase turbulentné obdobie. Je dôležité, aby mali kolegovia ideálne podmienky na vykonávanie svojej práce v teréne,“ uviedol P. Sedláček.

Potrebujeme viac policajtov

V mestskej polícii je dnes 42 príslušníkov, z toho 7 žien. Nový náčelník priznáva, že potrebujú tento počet zvýšiť. „V januári sme mali opäť výberové konanie. Vybrali sme dvoch, majú za sebou už fyzické previerky, pohovory, lekárske vyšetrenia, psychotesty. Je také nepísané pravidlo, že na tisíc obyvateľov by mal byť jeden policajt. My by sme sa chceli v tomto roku dostať aspoň na úroveň 47 príslušníkov,“ povedal P. Sedláček s tým, že ďalšie výberové konanie bude začiatkom leta.

Nový náčelník trenčianskej mestskej polície považuje komunikáciu s občanmi za veľmi dôležitú a užitočnú, aj preto bude občanov prijímať i v Dňoch otvorených dverí. Ten prvý v jeho funkcii sa uskutoční vo štvrtok 21. marca 2019 od 14.00 do 17.00 h v budove Mestskej polície na Hviezdovej ulici.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!