Čo pre vás znamená Trenčín?

11. 9. 2020

Záleží vám na Trenčíne? Podeľte sa o svoje nápady, zážitky, dojmy a radosti z nášho mesta. Objavte vďaka interaktívnej mape čo pekné v Trenčíne máme. Zoznámte sa s inšpiratívnymi Trenčanmi. Buďte súčasťou kandidatúry Európskeho hlavného mesta kultúry Trenčín 2026.

Trenčín sa uchádza o titul Európske hlavné mesto kultúry. Je to projekt Európskej únie, ktorý má za cieľ pomôcť mestu vyrásť. Kultúrou sa nemyslí len umelecký program, ale aj celková kvalita života, pohľad na európske hodnoty, ekológiu, kultúru a aktívny verejný život. Za posledných 37 rokov práve vďaka tomuto programu dokázali desiatky miest naštartovať a posilniť kultúrnu scénu, komunity, vylepšiť si infraštruktúru, zväčšiť svoj mestský potenciál a najmä predstaviť svoje plány a vízie širokému obyvateľstvu presahujúcemu hranice daného štátu. Veríme, že aj my budeme ďalším mestom, ktoré vďaka EHMK vyrastie. Na čom aktuálne pracuje projektový tím?

Spoznajte Trenčín

Spoznávajte Trenčín a okolie prostredníctvom interaktívnej online mapy, ktorú pripravil tím EHMK. Zhrnuli do nej miesta a tipy, o ktorých si myslia, že by vás mohli zaujať. „Veľmi by sme si priali, aby vám táto mapa pomohla túlať sa uličkami a zároveň, aby sa ľudia dozvedeli, čo pekné v Trenčíne máme,“ hovorí členka tímu Barbora Janáková. Prejsť si tak môžete Trenčín z pohľadu architektúry, histórie či kultúry. Nájdete v nej aj to, kam ísť na super drink, odkiaľ pracovať či kde a za koľko zaparkovať alebo kde si dofúkať bicykel. Mapu majú v pláne neustále dopĺňať a už teraz chystajú ďalšie časti a súčasne aj preklad do anglického jazyka. Momentálne je mapa v testovacej verzií, preto ak by ste našli chybu alebo máte námet na zlepšenie, neváhajte a napíšte im na emailovú adresu trencin2026@trencin.sk.

Šikovní Trenčania

Projekt EHMK je tvorený pre Trenčanov od Trenčanov. Záleží im na tom, aby mesto vyrástlo vo viacerých oblastiach, nie len v rámci kultúry. Okrem zaujímavých miest, ktoré môžete objavovať v interaktívnej mape, pripravili na webovej stránke www.trencin2026.sk aj zoznam aktívnych Trenčanov. „Spoznávajte ľudí, ktorým záleží na tom, ako to v Trenčíne vyzerá a svojimi projektmi či aktivitami zlepšujú život v meste. Práve vďaka ich úsiliu a práci má Trenčín čo ukázať. Otvorte si medailóniky, inšpirujte sa ich prácou a zistite, prečo majú radi Trenčín. No a, samozrejme, pridajte sa aj vy! Snahou tímu EHMK je vytvoriť databázu šikovných ľudí, ktorí môžu inšpirovať ďalej,“ hovorí Terina Barčáková z tímu EHMK. Zoznam sa neustále dopĺňa a zatiaľ je iba na začiatku. Ak robíte niečo prospešné pre Trenčín a ešte vás neoslovili, nebojte sa im napísať a radi vás do zoznamu pridajú.

Zapojte sa

„Podeľte sa s nami o vaše dojmy či nápady,“ vyzýva projektová koordinátorka Lenka Kuricová. Na webovej stránke www.trencin2026.sk v sekcii Zapojte sa nájdete dotazník pre verejnosť. Slúži k tomu, aby tím EHMK zistil, čo máte na Trenčíne radi a čo by ste chceli zmeniť, ako často chodíte na kultúrne podujatia a čo vám a kultúre chýba. Dotazníky vypĺňajte do 15. septembra 2020. Ako poďakovanie za váš čas budú 16. septembra vyžrebovaní 5-ti z vás, ktorí dostanú balíček výrobkov od lokálnych výrobcov. Preto, prosíme, nezabudnite v dotazníku vyplniť kontakt na vás.

Všetky aktuálne informácie sa dozviete na sociálnych sieťach EHMK pod názvom Trenčin2026 alebo na webovej stránke www.trencin2026.sk.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!