Čo chystá pre nás najbližší víkend Kultúrneho leta 2022?

3. 8. 2022

Nechajte sa zlákať pozvánkou na piatkový magický pop, divadelnú komédiu v sobotu alebo nedeľné popoludnie v náručí skvelého jazzu. Deťom je určené predstavenie Ako namaľovať dúhu.

Hudobný piknik – piatok 5. augusta o 19.00 h

Neobyčajné poňatie popu, zasneného a magického predstaví v piatok v Átriu pod Mestskou vežou mladá česká speváčka, pianistka a skladateľka Barbora Mochowa so sláčikovým kvartetom Unique Quartet.

Hudobný piknik Mochowa

Barboru označujú za zjav na českej hudobnej scéne, návšteva hudobného pikniku s ňou bude určite stáť za to. Hudobné pikniky sa konajú každý piatok o 19.00 h. Vstup je voľný.

Letný divadelný večer – sobota 6. augusta o 19. 30 h

Skvelú komédiu Mira Gavrana o mužsko-ženských vzťahoch a (ne)logike v nich s názvom Bábka uvedie v Átriu pod Mestskou vežou Mestské divadlo Trenčín.

BábkaMestské divadlo

Marko (Štefan Richtárech) sa zapojí do projektu experimentálnej vedy, v ktorom mu na mieru vyrobia ženu-bábku. Je presne taká, aby zodpovedala jeho požiadavkám. Vyzerá ako skutočná žena, no jej správanie je dopredu “naprogramované”. Bábka (Zuzana Mišáková, Diana Minarovičová) sa väčšinu času prispôsobuje svojmu majiteľovi, ktorého v závere čaká šokujúce prekvapenie. Predstavenie je vhodné pre divákov od 15 rokov. Lístky za zvýhodnenú predpredajovú cenu na https://mdtn.maxiticket.sk/miro-gavran-babka-2022-trencin

Divadielka pod vežou – nedeľa 7. 8. o 16.00 h

Divadlo NAtraKY z Prievidze príde do Átria pod Mestskou vežou s predstavením Ako namaľovať dúhu.

divadlo Natraky

Dobrá čarodejnica Danica, ktorá vedela vyčarovať dúhu, poplietla zaklínadlo a tak všetky farby dúhy stratila. Treba ich pohľadať. “Sadneme si spolu na mračno a zaletíme až do krajiny Zázračno. Popletenej čarodejnici pozbierame stratené farby a dúha sa na nebi opäť zjaví.” Vstup je voľný.

Hudobná nedeľa  – 7. 8. o 17.00 h

Mierové námestie v nedeľu podvečer rozozvučia svetové jazzové hity a štandardy v netradičnom a osobitom prevedení. Postará sa o to trenčianska jazzová legenda Erbetes Q. Vstup je voľný.

Hudobná nedeľa ErbetersQ

Čo ešte ponúkne v auguste Kultúrne leto 2022 v Trenčíne si prečítate v programe na celý mesiac.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!