Čistenie komunikácií po zime sa začína

6. 4. 2021

Prosíme občanov, aby si všímali oznamy o čistení komunikácií v ich lokalite. Zároveň žiadame o rešpektovanie prenosného dopravného značenia a v čase plánovaného čistenia o preparkovanie áut.

Po zimnom období sa od utorka 6. apríla začína čistenie miestnych komunikácií aj v zastavaných častiach mesta, kde sa nachádzajú parkovacie miesta, vrátane parkovacích miest. Najskôr sa strojmi zametú cesty v mestskej časti Stred, potom sa čistenie presunie do mestských častí Sever, Západ a napokon Juh. „Prosíme občanov, aby rešpektovaním prenosného zvislého dopravného značenia prispeli k čo najlepšiemu vyčisteniu nášho mesta,“ upozornil riaditeľ Mestského hospodárstva a správy lesov Roman Jaroš.

V niektorých lokalitách sa budú čistiť komunikácie raz na jednej strane ulice a druhýkrát na druhej strane, aby sme neobmedzili parkovanie áut naraz po oboch stranách ulice,“ doplnil R. Jaroš s tým, že aj v tomto roku sa bude dbať na čistotu ciest a chodníkov priebežne počas celého roka.

Ak sa v prípade dlhodobého nepriaznivého počasia nepodarí dodržať harmonogram čistenia podľa stanovených termínov, bude vypracovaný dodatočný harmonogram na dočistenie konkrétnych ulíc. Chodníky sa budú čistiť súbežne s priľahlými cestami.

Niektoré hlavné ťahy v meste boli už vyčistené. „Okrem vozidiel zmluvného partnera, spoločnosti Marius Pedersen, využívame na čistenie komunikácií aj náš čistiaci stroj. Ten, bolo v meste vidno v zimných mesiacoch, keď to počasie umožnilo, pri čistení cyklotrás,“ uviedol Roman Jaroš.

Kontakt na správcu miestnych komunikácií: Rastislav Kubica 0902 599 015

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!