Chcem, aby ste mali kvalitnú školu; odkázal študentom Rybníček

4. 4. 2011

Pred budovou Mestského úradu v Trenčíne v pondelok dopoludnia protestovali študenti Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka. Od primátora Richarda Rybníčka chceli počuť vysvetlenie jeho vyjadrení k škole. „Ospravedlňujem sa vám za to, že som vám sťažil už tak veľmi zlú situáciu v súvislosti s univerzitou. Všetci vieme, že nie všetko je v nej v poriadku, i keď je na škole aj mnoho dobrého,“ povedal na úvod príhovoru Rybníček.


Trenčín podľa neho nie je zriaďovateľom univerzity, ale aj jeho výroky, ktoré boli medializované zo strany univerzity, by mohli škole v konečnom dôsledku pomôcť. A to v tlaku, ktorý sa vyvinie na kompetentných, v tomto prípade vedenie školy a ministerstvo školstva. Primátor tvrdí, že problémy Trenčianskej univerzity sa týkajú aj iných slovenských škôl, ale len tá trenčianska dopláca na medializáciu káuz. Vyzval preto ministerstvo školstva, aby sa zaoberalo aj inými školami, a aby sa vyvinul tlak na reformu vysokého školstva.


Rybníček prízvukoval, že stojí za študentmi univerzity a želá si, aby v Trenčíne študovali aj naďalej.  „Je to trochu zvláštna situácia, ako keby som vám chcel ublížiť. Naopak, chcem vám pomôcť. Chcem, aby ste tu študovali, aby ste boli študentmi kvalitnej univerzity, aby som mohol prípadným investorom hovoriť, akú máme špičkovú školu. Zároveň si želám, aby ste dostávali adekvátne vzdelanie a nemuseli sa po ukončení štúdia báť, či sa uplatníte na trhu práce. A ja pochybujem o kvalite vedenia školy a pochybujem o tom, či je riadená správne,“ dodal na záver Rybníček.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!