Časť Železničnej ulice bude znova uzatvorená

5. 5. 2014

Obmedzenia sa dotknú najmä prímestskej autobusovej dopravy.


Od pondelka 5. mája bude pre dopravu uzatvorený približne 30 metrový úsek Železničnej ulice od križovatky pri Bille smerom k železničnej stanici. Z tohto dôvodu bude zastávka prímestskej autobusovej dopravy „Trenčín, Billa“ v smere do Trenčína dočasne presunutá na Opatovskú ulicu k reštaurácii Radegast.


Keďže autobusové linky budú do Trenčína prichádzať cez nadjazd Opatová, nebudú môcť zastavovať ani na zastávke „Trenčín, Kubra – rázcestie“. Všetky obmedzenia so zastávkami prímestskej dopravy budú platiť iba pre smer Trenčín. Smer Žilina zostáva bez zmien.


Uzávierka platí aj pre vodičov a cyklistov. Obchádzková trasa bude vyznačená po Ulici gen. M. R. Štefánika, popri MAX-e, s odbočením na ulicu Kragujevackých hrdinov.


Dôvodom pre úplné uzatvorenie cesty je konečná povrchová úprava vozovky po rekonštrukcii kanalizácie, teda frézovanie a asfaltovanie. Práce na tomto úseku potrvajú približne do soboty 10. mája 2014. 


Rozkopávku v celej dĺžke plánuje zhotoviteľ ukončiť a dať do užívania najneskôr do konca mája.


Rekonštrukcia kanalizácie, ktorá prebieha na Železničnej ulici od decembra minulého roka, je súčasťou modernizácie železničnej trate.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!