Búranie nekrytých tribún futbalového štadióna začalo

6. 11. 2014

Búracie práce na domovskom štadióne futbalového klubu AS Trenčín začali odovzdaním staveniska 5. novembra. Začala tak plynúť 45 dňová lehota, dokedy musia byť nekryté tribúny zbúrané.


Búranie nekrytých tribún futbalového štadióna je prvým dôležitým krokom k jeho rekonštrukcii. Poslanci v mestskom zastupiteľstve schválili v rozpočte na búracie práce sumu 105 tisíc eur, no vysúťažila sa cena približne 83 tisíc eur (presne 83 125, 36 eur). Víťazom elektronickej súťaže sa stala bratislavská spoločnosť Skládky a odpady, s.r.o. Zo zmluvy vyplýva, že búracie práce musia byť dokončené do 45 dní od odovzdania staveniska.


Počas búracích prác odohrajú trenčianski futbalisti aj posledný domáci zápas jesennej časti súťaže 22. novembra s FK Senica. Klub počas zápasu zabezpečí všetky bezpečnostné opatrenia. „Zároveň musíme zažiadať o výnimku, aby sme jarnú časť súťaže mohli odohrať v Trenčíne, pretože sa zníži kapacita štadióna na stav, ktorý podľa licenčného systému nie je dovolený. Bude fungovať len hlavná tribúna s 3 126 miestami na sedenie a časť sektora pre hostí,“ informoval generálny manažér AS Trenčín Róbert rybníček.


Projekt celkovej rekonštrukcie trenčianskeho futbalového štadióna za vyše šesť miliónov eur je zatiaľ stále neistý. Poslanci v októbri schválili zmluvy o vypožičaní futbalového štadióna s pozemkami futbalovému klubu AS Trenčín na 40 rokov, zmluvy o budúcich kúpnych zmluvách a nájomnú zmluvu, no s tým, že náklady investora by sa mali navýšiť ešte o približne 250 tisíc eur.


Futbalový klub AS Trenčín, ktorý je dnes lídrom najvyššej futbalovej súťaže,  získal vládnu dotáciu na rekonštrukciu štadióna vo výške 2,4 milióna eur a plus ďalších 3,9 milióna eur chce investovať do rekonštrukcie samotný klub, ktorého akcionárom je i zahraničný investor z Holandska. „Po poslednej komunikácii s pánom Lingom sme rozhodnutí neprijať navýšenie tej čiastky, ktorá bola schválená zastupiteľstvom. Naopak, sme pripravení po jeho príchode koncom novembra začať rozhovory s novým vedením mesta a poslancami,“ uviedol Róbert Rybníček.


Budúca komplexná rekonštrukcia štadióna by mohla okrem modernizácie priniesť i zvýšenú kapacitu 10.500 miest na sedenie, pričom štadión by tak spĺňať podmienky UEFA pre medzinárodné súťaže a zápasy.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!