Zo zápisníka mestskej polície – 37. týždeň

16. 9. 2019

Trenčianski mestskí policajti riešili v uplynulom týždni 386 udalostí. Okrem iného ich zamestnala aj stratená turistka, privolali ich k následkom nočnej búrky, vystrašenému mláďaťu srnky i opitému bezdomovcovi.

Na oddelenie mestskej polície prišla sprievodkyňa zo zájazdu z Českej republiky. Oznámila nezvestnosť jednej staršej osoby. Po rozchode v meste sa mali turisti stretnúť v stanovený čas pri autobuse na Palackého ulici. Jedna osoba na elektrickom vozíku zlatej farby však chýbala. O tejto skutočnosti dostali informáciu všetky hliadky mestskej polície a tiež štátni policajti, ktorí o 17.18 hod. našli stratenú osobu pri hudobninách na Mierovom námestí.

Minulotýždňová intenzívna nočná búrka spôsobila viaceré problémy v meste. Dve hodiny po polnoci požiadal obyvateľ rodinného domu z ulice Na Zongorke o pomoc s tým, že voda mu začína pretekať do dvora ku garáži a stále stúpa. Žiadal vyslať hasičov s čerpadlom – podobne, ako pred časom, keď mu vyčerpávali vodu z dvora. Vyslaná hliadka mestskej polície  zistila, že po ulici sa valí voda a blato z priľahlých polí.  Zaplavila celú ulicu a oznamovateľovi reálne hrozilo, že mu pretečie do domu. Stála služba mestskej polície ihneď udalosť telefonicky nahlásila na linku 150 – operačné stredisko hasičov. Situáciu napokon vyriešili dobrovoľní hasiči z Opatovej, ktorí odčerpali vodu a zabránili tak vzniku škody na majetku. V ranných hodinách zabezpečilo Mestské hospodárstvo a správa lesov vyčistenie komunikácie od nánosov blata.

Na bezplatnú linku 159 zatelefonoval a požiadal o pomoc majiteľ rodinného domu z ul. Súvoz. Do dvora jeho rodinného domu vbehlo mladé srnča, ktoré bolo zjavne vystresované. Uviedol, že mláďa srnky nevie bezpečne opustiť priestor. Stála služba mestskej polície kontaktovala poľovníckeho hospodára z Poľovného združenia Kubrica. Ten sa postaral o bezpečný odchod srny do prírody.

Na tel. číslo 159 zavolal občan a oznámil, že pod Mestskou vežou niekto leží na zemi. Mestskí policajti na mieste zistili, že ide bezdomovca pod vplyvom alkoholu. Mali podozrenie, že má epileptický záchvat, preto privolali rýchlu zdravotnú pomoc. Po prvotnom ošetrení ho sanitka previezla do nemocnice.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!