ZŠ na Bezručovej ulici oslávila jubileum

8. 6. 2010

Základná škola na Bezručovej ulici oslavovala v prvý júnový týždeň  45. výročie svojho vzniku. Päť dní na pódiu v školskom areáli aj na nedávno zrekonštruovanom ihrisku prebiehalo viacero zaujímavých kultúrnych a športových podujatí.


Od pondelka do štvrtka si počas popoludňajšieho športovo-kultúrneho programu prišli na svoje najmä terajší žiaci jubilujúcej školy, pre ktorých boli pripravené vystúpenia folklórnych súborov, divadelné predstavenie či exhibičný zápas vo futbale a vybíjanej. V piatok sa však po školských chodbách prechádzali aj bývalí pedagógovia a zamestnanci. Na stenách jednej z chodieb si so záujmom prezreli fotografie deviatačky Karin Holotovej, ktorá mapuje dianie v škole zachytené fotoobjektívom.


Strediskom nielen piatkového programu bolo pódium v areáli školy, na ktorom sa postupne v úlohe spevákov či tanečníkov vystriedali viacerí žiaci. Z pódia zaznelo aj niekoľko príhovorov a gratulácií. „Základná škola je pre každého človeka jedným z najkľúčovejších období života. Preto chcem pedagógom poďakovať za všetko, čo robili a robia pre deti, ale aj pre mesto Trenčín. Škole prajem dobrých žiakov, ktorí sem radi budú chodiť, veľa skvelých pedagógov, rodičov, dobrého pána riaditeľa a dobrého zriaďovateľa,“ zaželal s úsmevom jubilujúcej škole primátor Branislav Celler.


Vo vedení školy sa počas jej histórie vystriedalo kvarteto riaditeľov: súčasný Ivan Pavlík, jeho predchodkyne Jarmila MahríkováAnna Plánková a historicky prvý zamestnanec školy Milan Martinko, ktorý v riaditeľskom kresle pobudol úctyhodných 27 rokov. „Dlhé roky sme boli hodnotení medzi najlepšími školami okresu. Som rád, že táto škola si svoj vysoký kredit stále udržiava a má dobrú povesť medzi rodičmi. Veľa zdaru, dobré zdravie a pohodu,“  zaželal zamestnancom a žiakom školy, do ktorej prvýkrát vstúpil ešte v roku 1964, jej bývalý riaditeľ.


Vyvrcholením osláv bolo v piatok večer vystúpenie pražskej hudobnej skupiny Kiss. Ešte predtým však súčasný riaditeľ Ivan Pavlík zhrnul svoj pohľad na terajší stav školy: „Naša škola má všetko, čo potrebuje na to, aby bola naozajstnou modernou školou. Moderná škola je taká, ktorá namiesto formalizmu a prázdnych fráz vyvíja reálnu činnosť so žiakmi a pre žiakov. Rozvíja tvorivosť svojich žiakov prostredníctvom vzdelávacích aj voľnočasových aktivít. Ukazuje nové možnosti a sprostredkováva nové zážitky, ktoré žiaci využijú v reálnom živote. Na to však potrebuje, okrem podpory zriaďovateľa, hlavne vzdelaných a zapálených pedagógov, aktívnych  a vedomostí chtivých žiakov a, samozrejme, chápajúcich a pomáhajúcich rodičov. My máme to šťastie, že všetky tieto podmienky spĺňame a budeme sa snažiť aj do budúcnosti, aby naša škola patrila k najlepším.“


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!