ZOS má novú bezbariérovú kúpeľňu

18. 7. 2006

          Mesto Trenčín venuje trvalú podporu zlepšovaniu podmienok pri vzdelávaní a športovaní mládeže či starostlivosti o prestárlych občanov. Toto konštatovanie potvrdzujú praktické činy, s ktorými sa dennodenne stretávame.


          Naposledy sa 13. júla odovzdávala do užívania nová bezbariérová kúpeľňa v Zariadení opatrovateľskej služby (ZOS) na Piaristickej ulici v Trenčíne. Symbolickú stuhu prestrihla poslankyňa Mestského zastupiteľstva v Trenčíne Gabriela Hubinská. Vstup do modra ladenej kúpeľne s dvomi sprchami, s odkladacím priestorom, umývadlom, WC a priestorom na hygienickú očistu zamestnancov pôsobí veľmi príjemne. Riaditeľka Sociálnych služieb Mesta Trenčín Alena Fischerová pri tejto príležitosti uviedla, že dôvodom pre vybudovanie bezbariérovej kúpeľne bola skutočnosť, že v zariadení sa hygienická očista klientov vykonávala vo veľmi nevyhovujúcich podmienkach.


          Stavebné úpravy trvali až šesť mesiacov, lebo stavebný projekt nebol úplný, potreboval dodatky a do priestoru novej kúpeľne sa museli dotiahnuť všetky inžinierske siete. Náklady predstavovali sumu 250 tisíc Sk, ktoré poskytlo Mesto Trenčín.+ Riaditeľka Sociálnych služieb Mesta Trenčín Alena Fischerová (vpravo) a prednostka mestského úradu Iveta Orgoníková si prezerajú interiér bezbariérovej kúpeľne.


 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!