Zo zápisníka Mestskej polície Trenčín (25. týždeň)

24. 6. 2019

Zlodeja, spadnutý strom i nerozvážnych mladíkov na moste – aj to v uplynulých dňoch riešili trenčianski mestskí policajti.

  • Na bezplatnú linku 159 zatelefonovala predavačka z obchodu na Hviezdoslavovej ulici, že chytili zlodeja pri krádeži tovaru. Upozornila, že je agresívny. Na miesto bola okamžite vyslaná hliadka MsP, ktorá zlodeja identifikovala a udelila mu  blokovú pokutu. Odcudzený tovar bol nepoškodený a vrátil sa tak späť do predaja.
  • Iné hlásenie na telefónnom čísle 159 sa týkalo spadnutého stromu, ktorého korene počas búrky vyvrátil silný vietor. K udalosti došlo v zeleni pri parkovisku na Mládežníckej ulici. Hliadka mestskej polície po príchode na miesto zistila, že spadnutý strom poškodil tri autá a stĺp verejného osvetlenia. Privolaní hasiči strom odstránili a dispečing verejného osvetlenia odpojil poškodenú lampu od elektriny. O tejto udalosti informovala Mestská polícia Trenčín i operačné stredisko Policajného zboru SR.
  • Stálu službu mestskej polície požiadala štátna polícia o spoluprácu pri dohľadaní neznámeho muža. Ten mal na Sládkovičovej ulici, v priestore medzi Kebabizňou a Mestskou vežou zobrať cudziu peňaženku s osobnými dokladmi a finančnou hotovosťou od mladého muža, ktorý ju predtým našiel spadnutú na zemi. Problém bol v tom, že ten, čo si peňaženku vzal, dobre vedel, že nie je jeho, no i tak si ju privlastnil. Na základe záznamu z kamerového systému tohto muža vypátrali. Na Palackého ulici ho hliadka Policajného zboru SR obmedzila na osobnej slobode.
  • Na linku 159 nahlásila obyvateľka mesta, že skupina mladíkov behá po vrchnej konštrukcii starého železničného mosta. Kamerový systém potvrdil dve skupiny mladíkov, ktoré práve schádzali z vrchnej časti mosta. Po príchode hliadok na miesto bol už most prázdny. Keďže podobných situácií, kedy sa po moste šplhajú mladí ľudia, pribúda, apelujeme na nich samotných, ale aj na rodičov, aby zamedzili podobným adrenalínovým aktivitám a predišli tak ohrozeniu zdravia, resp. života.
  • V 25. týždni tohto roka riešili mestskí policajti 437 udalostí, z čoho bolo až 258 dopravných priestupkov.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!