Zo zápisníka mestskej polície – 8. týždeň

25. 2. 2020

V minulom týždni riešila Mestská polícia Trenčín 443 udalostí. Okrem iného aj bezdomovcov, ktorí obťažovali okoloidúcich, plačúce malé dieťa v byte a tiež zničené stromoradie na Inoveckej ulici.

V utorok 18. februára 2020 v popoludňajších hodinách telefonicky kontaktovala stálu službu mestskej polície pracovníčka SBS z predajne Lidl na Bratislavskej ulici. Oznámila, že na parkovisku pri ich predajni obťažujú štyria „bezdomovci“ okoloidúcich občanov. Vyslaná hliadka mestskej polície napomenula ľudí bez domova a upozornila ich, že sa dopúšťajú priestupku proti verejnému poriadku. Tí následne dobrovoľne odišli z parkoviska.    

Vo štvrtok 22. februára 2020 o 00:12 oznámila cez bezplatnú linku 159 obyvateľka ulice M. Bela, že v susednom byte už dlhšiu dobu plače malé, asi polročné dieťa a jeho rodičia zrejme nie sú doma. Oznamovateľka sa ich už pokúšala kontaktovať, no nikto jej neotváral. Vyslaná hliadka zistila, že dieťa stále plače a evidentne nikto v byte sa ho nepokúša utíšiť. Nakoľko nikto neotváral, mestská polícia kontaktovala sociálnu kuratelu úradu práce. Iná hliadka mestskej polície jej pracovníčku doviezla na miesto udalosti. Po príchode kurátorky sa mestskí policajti opätovne pokúšali telefonicky kontaktovať majiteľku bytu, no bez výsledku. V byte nikto nereagoval ani na mnohonásobné zvonenie a klopanie na dvere. Na miesto preto privolali hliadku štátnej polície, hasičov i rýchlu zdravotnú pomoc. O 02:45 hod. sa jeden z hasičov dostal do bytu cez balkónové dvere. V byte bol majiteľ bytu spolu s jeho priateľkou a ich deťmi. Všetci spali a nepočuli viac než 4 hodiny plakať svojho 6-mesačného syna. Toho našli samého, ako leží na zemi v inej izbe. Dieťa spolu s matkou odviezli na pozorovanie do nemocnice.

V nedeľu 23. februára 2020 o 05:30 hod. oznámila na linku 159 obyvateľka Inoveckej ulice, že sú tam šikmo naklonené novovysadené stromčeky. Mestská polícia na mieste zistila, že ide o 10 vyvrátených stromov, pri ktorých boli polámané  oporné palice. Okamžite skontrolovala širšie okolie, či sa tam nenachádzajú podozrivé osoby. Mestskí policajti oslovili aj obyvateľov okolitých rodinných domoch, či niečo nespozorovali, no bezvýsledne. Vyhotovili fotodokumentáciu a udalosť nahlásili na údržbu verejnej zelene Mestského hospodárstva a správy lesov. Spôsobená škoda je predbežne vyčíslená na asi 2 200 eur. Vzhľadom na výšku spôsobenej škody prevzala  udalosť na riešenie štátna polícia. Šlo okrasné japonské čerešne, ktoré mesto vysadilo v novembri 2019. Aj touto cestou žiadame kohokoľvek, kto by mohol prispieť k objasneniu tohto činu, aby kontaktoval príslušné Obvodné oddelenie PZ Trenčín, prípadne Mestskú políciu Trenčín.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!