Zo zápisníka mestskej polície – 7. týždeň

17. 2. 2020

Mestská polícia Trenčín riešila v minulom týždni 370 udalostí. Okrem iného aj krádež bicykla, zraneného muža, ale aj psov pobehujúcich po meste bez majiteľa.

Vo štvrtok 13. februára 2020 prišiel v ranných hodinách do budovy Mestskej polície na Hviezdovej ulici pán, ktorý informoval o krádeži bicykla na Palackého ulici pred prevádzkou „Treska“. Kamerový systém zaznamenal ako poškodený vošiel do prevádzky, bicykel si odložil neuzamknutý pred prevádzkou. Následne sa pri bicykli zastavil neznámy muž, ktorý naň nasadol a po Palackého ulici smeroval cez podchod na Hasičskej na Mládežnícku ulicu. Krádežou bicykla vznikla poškodenému škoda vo výške 150 eur. V danej veci vedie mestská polícia objasňovanie vo veci spáchania priestupku proti majetku.

Mestskú políciu telefonicky kontaktoval obyvateľ Sihote, že na ul. Kpt. Nálepku pri obytnom dome niekto odpadol. Vyslaná hliadka mestskej polície tam našla muža, ktorý mal tržnú ranu na hlave, spôsobenú pádom na zem. Mestskí policajti mu poskytli prvú pomoc. Muž bola pri vedomí a komunikoval. Privolaná rýchla zdravotná pomoc ho previezla na ošetrenie do nemocnice.

Stálej službe mestskej polície nahlásil operátor z Obvodného oddelenia PZ Trenčín, že na Malozáblatskej ulici sa pohybujú dva psi bez majiteľa. Hliadka mestskej polície zistila, že ide o rotvajlera a argentínsku dogu. Jeden zo psov mal čip. Mestskí policajti kontaktovali majiteľa, ktorý si oboch psov prevzal. Za porušenie VZN č. 3/2002 o chove psov dostal pokutu.

Na bezplatnú linku 159 oznámil občan, že v križovatke ulíc 28 októbra – Dlhé Hony leží na chodníku a čiastočne na ceste muž pod vplyvom alkoholu. Oznamovateľ uviedol, že sa má obavy ho zodvihnúť, aby si opäť neľahol na cestu. Vyslaná hliadka mestskej polície našla muža bez zranení ležať pri ubytovni LOT. Šlo o občana Ukrajiny, ktorého po prebudení odoslali na miesto prechodného pobytu. Za budenie verejného pohoršenie ho napomenuli.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!