Zo zápisníka mestskej polície – 7. týždeň

22. 2. 2021

Mestská polícia Trenčín riešila v minulom týždni 443 udalostí. Okrem iného aj rušenie nočného kľudu, zraneného opitého bezdomovca, ale aj vytekajúci olej zo zaparkovaného auta.

V pondelok 15. februára 2021 o 4:11 h oznámil prostredníctvom linky 159 obyvateľ Juhu, že v byte na Saratovskej ulici má po celú noc dochádzať k rušeniu nočného kľudu veľmi nahlas zapnutou TV a nad ránom mala do bytu prísť ďalšia neznáma osoba a začala sa hádka. Vyslaná hliadka sa po príchode na miesto skontaktovala s bývajúcim v spomínanom byte, ten sa ospravedlnil s tým, že mal doma menšiu oslavu a hudbu ihneď stíšil. Podozrenie na narúšanie občianskeho spolunažívania sa nepotvrdilo. Priestupok – rušenie nočného kľudu – doriešili v zmysle zákona.

Stála služba mestskej polície prijala v utorok 16. februára 2021 o 13:09 h oznámenie z tiesňovej linky 112, že pred vchodom do OD Južanka leží neznámy muž. Vyslaná hliadka zistila, že ide o podnapitého muža „bez domova“, ktorý zaspal pred hlavným vchodom do obchodného centra. Po prebudení dobrovoľne opustil priestor, pričom pri schádzaní zo schodov spadol a poranil si hlavu. Hliadka mestskej polície bezodkladne privolala rýchlu zdravotnú pomoc a sanitka muža previezla na ošetrenie do nemocnice.

V sobotu 20. februára 2021 o 19:05 h prijala stála služba  oznámenie, že na Armádnej ulici parkuje na chodníku osobné motorové vozidlo, z ktorého vyteká olej. Vyslaná hliadka sa po príchode na miesto telefonicky skontaktovala s majiteľom vozidla. Ten nevedel o danej situácii, auto ale okamžite zabezpečil proti ďalšiemu vytekaniu prevádzkových kvapalín. Mestskí policajti na miesto aplikovali absorpčný posyp.

V minulom týždni riešili trenčianski mestskí policajti aj 13 priestupkov týkajúcich sa povinností prekrytia dýchacích ciest a 4 priestupky porušenia zákazu vychádzania.   

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!