Zo zápisníka mestskej polície – 5. týždeň

7. 2. 2023

V minulom týždni preverovala a riešila Mestská polícia Trenčín 527 udalostí. Vyberáme niektoré z nich.

Vyhrážal sa mu zabitím

V utorok 31. januára 2023 o 6:45 h oslovil hliadku mestskej polície pri kontrolnej činnosti v priestoroch železničnej stanice muž, že vo vestibule stanice sa mu vyhrážal iný muž s nožom v ruke fyzickou likvidáciou. Tomu mala predchádzať slovná výmena názorov medzi oboma mužmi. Hliadka osobu zadržala pre podozrenie zo spáchania trestného činu nebezpečného vyhrážania a na miesto privolala štátnu políciu, ktorá si udalosť v plnom rozsahu prevzala k ďalšiemu šetreniu.

Vietor vyvrátil stromy

V sobotu 4. februára 2023 o 7:27 h nahlásil prostredníctvom bezplatnej linky 159 obyvateľ zo sídliska Kvetná, že na križovatke ulíc Duklianskych hrdinov a J. Hollého sa vplyvom silného vetra vyvrátil strom, ktorý zablokoval cestu a čiastočne spadol aj na parkujúce auto.

Hliadka po príchode na miesto potvrdila popísaný stav a stála služba kontaktovala hasičský a záchranný zbor. Hasiči odstránili strom z komunikácie. Mestskí policajti informovali majiteľa auta, na ktoré strom spadol. Ďalšie vyvrátené stromy, ktoré neodolali náporom vetra, na Ul. M. Rázusa pred zimným štadiónom a Ul. Komenského č. 10 odstránili mestskí policajti z chodníkov a ciest vlastnými silami, pričom tieto udalosti nahlásili Mestskému hospodárstvu a správe lesov so žiadosťou o ich odstránenie.

Podchladený a dezorientovaný

V nedeľu 5. februára 2023 o 7:24 h prijala stála služba oznámenie o mužovi, ktorý mal ležať v parčíku vedľa detského ihriska na Ul. P. Bezruča. Vyslaná hliadka tam našla muža, ktorý bola značne dezorientovaný, podchladený a slabo komunikoval. Privolaná rýchla zdravotná pomoc muža bez domova previezla do nemocnice.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!