Zo zápisníka mestskej polície – 49. týždeň

10. 12. 2019

V týždni od 29. novembra do 5. decembra 2019 riešila Mestská polícia v Trenčíne 413 udalostí. Vyberáme aspoň niekoľko z nich.

Pracovník SBS z OC LIDL na Soblahovskej ulici zatelefonoval na mestskú políciu, že tam majú staršiu pani, ktorá je dezorientovaná a nevie, kde sa nachádza. Mestskí policajti na mieste zistili, že žena je z obce Horná Súča, vysokého veku, rok narodenia 1932. Stála služba sa pokúsila kontaktovať príbuzných a obecný úrad Dolná Súča, no neúspešne.  Polícia tiež zisťovala v domoch seniorov v správe mesta Trenčín, či tam pani nie je ubytovaná. Na základe zistených skutočností bola na miesto privolaná hliadka Policajného zboru SR, ktorá si ženu prevzala k ďalšej realizácii.

Na linku 159 nahlásil obyvateľ sídliska Juh, že na mestskom cintoríne pri vstupe od Saratovskej ulice horí plastový kontajner. Policajti udalosť obratom nahlásili operačnému HaZZ Trenčín na tiesňovú linku č. 150. Vyslaní hasiči požiar uhasili.

Vďaka kamerovému systému policajti zaznamenali roztržku a fyzické napádanie viacerých osôb pred prevádzkou Kleopatra na Palackého ulici. Na miesto vyslali hliadky MsP. Viacero ľudí tam po sebe pokrikovalo, jeden mladý muž sa držal za hrdlo s tým, že ho niekto napadol a škrtil. Hliadky situáciu upokojili a na základe informácií od prítomných a operačného stálej služby zistili, že poškodeného napadli dvaja muži. Podľa popisu osôb našli podozrivých zo spáchania priestupku, ktorých si na mieste prevzala privolaná hliadka PZ SR.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!