Zo zápisníka mestskej polície – 47. týždeň

28. 11. 2022

V minulom týždni preverovala a riešila Mestská polícia Trenčín 461 udalostí. Vyberáme niektoré z nich.

Ukradol jej peňaženku

Vo štvrtok 24. novembra 2022 o 15:30 h prišla do budovy Mestskej polície staršia pani, bývajúca v Dome opatrovateľských služieb na Piaristickej ulici, aby oznámila krádež peňaženky s osobnými dokladmi a finančnou hotovosťou. Peňaženku jej mal odcudziť neznámy páchateľ v predajni textilu na Štúrovom námestí. Hliadka mestskej polície ju previezla na Obvodné oddelenie PZ SR, aby podala vysvetlenie. Nakoľko ide o chránenú osobu, vec sa bude riešiť ako prečin krádeže.    

Spal v obchodnom centre

V piatok 25. novembra 2022 o 15:32 h zatelefonoval na bezplatnú linku 159 člen SBS obchodného centra na Legionárskej ulici, aby informoval o osobe, ktorá v tom čase ležala v priestoroch budovy a ani po upozornení, že tam budí verejné pohoršenie, budovu neopustila. Vyslaná hliadka našla vedľa schodov ležať muža bez domova. Mestskí policajti ho prebudili, zranený nebol a tak za prítomnosti hliadky budovu opustil.

„Hra s ohňom“

V sobotu 26. novembra 2022 o 16:59 h prijala stála služba oznámenie, že na detskom ihrisku na Beckovskej ulici partia mladistvých páli ohník na detskej šmýkalke. Vyslaná hliadka našla na ihrisku skupinku mladistvých a maloletých, nikde nič nehorelo ani sa nedymilo, nebolo vidieť ani zostatky po horení. Jeden zo skupinky sa priznal, že na šmýkalke spálil papierik. Hliadka mládež poučila a dôrazne upozornila, aby podobné veci nerobili, nakoľko by mohli spôsobiť aj vznik požiaru.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!