Zo zápisníka mestskej polície – 45. týždeň

15. 11. 2022

V týždni od 7. do 13. novembra 2022 preverovala a riešila Mestská polícia Trenčín spolu 490 udalostí. Okrem iného aj muža, ktorý si pomýlil fontánu s workoutovým ihriskom, vyhodené šesťtýždňové šteniatka, rušenie nočného pokoja či spiacu mladú ženu na toalete čerpacej stanice.

Stála služba mestskej polície prijala v utorok 8. novembra 2022 krátko pred 7. hodinou ráno oznámenie, že vo fontáne Marca Aurelia na Mierovom námestí poskakuje a “cvičí” nejaký muž a hovorí sám so sebou a podľa všetkého anglicky. Vyslaná policajná hliadka muža stotožnila, poučila ho o zákaze vstupu do fontány. On vzal upozornenie na vedomie, bol doriešený napomenutím a z miesta odišiel.

muž_vo_fontáne

V stredu 9. novembra 2022 asi hodinu pred polnocou priniesol obyvateľ Juhu na mestskú políciu kartónovú krabicu so siedmimi  šteniatkami vo veku asi 6 týždňov. Našiel ich vyhodené pri kontajneroch na Ulici gen. Svobodu. Chcel si nechať šteniatka do ďalšieho rána doma a potom ich mal odviezť do karanténnej stanice, avšak po sťažnostiach susedov priniesol krabicu so psíkmi na MsP. Na druhý deň pred 6. hodinou sa oznamovateľ dostavil na MsP opäť, polícia mu požičala prenosnú klietku, v ktorej ich zaviezol do karanténnej stanice.

šteniatka

V sobotu 11. novembra 2022 o 8.17 h ráno požiadala mestskú políciu o pomoc pracovníčka čerpacej stanice na Električnej ulici. Na ženských toaletách tam spala mladá podnapitá žena. Vyslaní policajti zistili, že je bez dokladov, a tak využili lustráciu cez operačného OO PZ Trenčín, aby zistili jej totožnosť. Išlo o 19-ročnú študentku, ktorá javila značné známky požitia alkoholu, čo aj priznala a mala problém udržať pozornosť a nezaspať. Preto policajti telefonicky vyrozumeli jej matku, ktorá si dcéru prevzala v sídle mestskej polície.

V nedeľu nadránom o 3.37 h bolo mestskej polícii nahlásené rušenie nočného pokoja v novopostavenom bytovom dome na ulici Na Pažiti. Na preverenie bola vyslaná hliadka MsP, ktorá na mieste oznámenie potvrdila. Skontaktovala sa so zodpovednou osobou a vec doriešila v zmysle zákona.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!