Zo zápisníka mestskej polície – 45. týždeň

16. 11. 2021

Mestská polícia Trenčín riešila v minulom týždni 508 udalostí. Vyberáme aspoň niektoré z nich.

Cestu nečistili poriadne

V pondelok 8. novembra 2021 o 9:00 h oznámil prostredníctvom bezplatnej linky 159 obyvateľ Zámostia, že na Kožušníckej ulici v križovatke s Brnianskou ulicou došlo k znečisteniu cesty nákladnými motorovými vozidlami z priľahlej stavby. Cesta mala byť znečistená blatom a prachom. Vyslaná hliadka sa osobne skontaktovala so stavbyvedúcim firmy, ktorá tam stavia obytný dom a informovala ho o znečistení cestnej komunikácie. Stavbyvedúci uviedol, že cestu čistia každý deň po ukončení prác na stavbe a prisľúbil, že bude komunikovať s vedením firmy o stroji, ktorý cestu dôkladnejšie vyčistí.

Ukradol deku a poťah

Kamerový systém mestskej polície zaznamenal v pondelok 8. novembra 2021 o 23:57 h na Mierovom námestí muža, ktorý vošiel do stanu terasy a zobral z kresla poťah a deku. Tie si zbalil, a kráčal okolo kostola smerom na Hviezdovú ulicu. Práve tam je ale sídlo mestskej polície, a tak ho mestskí policajti okamžite pristavili a vyzvali, aby ich nasledoval do budovy mestskej polície. Mal vysvetliť, prečo to urobil. Dopustil sa totiž priestupku proti majetku. Muž priznal, že poťah a deku odcudzil. Veci dobrovoľne odovzdal stálej službe mestskej polície. Nakoľko šlo o cudzieho štátneho príslušníka pomocou operátora Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne vykonali jeho lustráciu. Za priestupok proti majetku dostal blokovú pokutu a mestskí policajti zaniesli veci na pôvodné miesto.

Možno mu zachránila život

V nedeľu 14. novembra 2021 o 22:42 h zatelefonovala na linku 159 žena, ktorá uviedla, že v podchode na Hasičskej ulici spí neznáma osoba. Vyslaná hliadka zistila, že ide o muža „bez domova“. Tento nekomunikoval, ani nereagoval na žiadne podnety. Privolaná rýchla zdravotná pomoc muža urgentne previezla do nemocnice na podrobnejšie vyšetrenie.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!