Zo zápisníka mestskej polície – 44. týždeň

8. 11. 2021

V minulom týždni riešila Mestská polícia Trenčín 414 udalostí. Z nich vyberáme aspoň niektoré.

Chcel ukradnúť bicykel

V stredu 3. novembra 2021 o 15:20 h nahlásila obyvateľka mesta prostredníctvom bezplatnej linky 159, že na Hodžovej ulici, pri vstupe do podjazdu ku železničnej stanici, vidí muža ako   chce ukradnúť bicykel. Práve sa snažil tyčou vypáčiť zámok na bicykli. Vyslaná hliadka páchateľa zadržala priamo na mieste činu. Vzhľadom k hodnote bicykla si vec na ďalšie riešenie prevzala štátna polícia.

Podnet nepotvrdili, odpad vytriedili

V piatok 5. novembra 2021 o 10:19 h zatelefonoval na linku 159 obyvateľ Soblahovskej ulice, že na Dlhých Honoch niekto prerába byt alebo niečo vypratávajú. Podstatné bolo, že  stavebnou suťou zasypali všetky kontajnery na triedený odpad v okolí. Vyslaná hliadka sa na mieste skontaktovala s firmou, ktorá uviedla, že vypratáva byt na Dlhých Honoch. Mestskí policajti dôkladne skontrolovali smetné nádoby, no nepotvrdili protiprávne konanie. Všetko bolo riadne vytriedené v smetných nádobách. Následne pán, ktorý mal na starosti vypratanie bytu, uviedol, že nábytok bude nakladať do pristavenej dodávky a odvezie ho do zberného dvora. Hliadka mestskej polície vyhotovila z miesta fotodokumentáciu.

Planý poplach

Operátor tiesňovej linky 112 požiadal stálu službu mestskej polície v piatok 5. novembra 2021 o 23:07 h o preverenie nahlásenej udalosti neznámym mužom. Muž uviedol, že jeho bývalá priateľka leží pod bankomatom v budove železničnej stanice a údajne potrebuje lekársku pomoc. Vyslaná hliadka tam našla ležať a spať dve osoby. Mestskí policajti ich prebudili, zistili, že obaja sú bez zranení, nevyžadovali lekárske ošetrenie a dobrovoľne opustili budovu stanice.

Chce to menej „recesie“

Kamerový systém mestskej polície zaznamenal v sobotu 6. novembra 2021 o 23:01 h dvojicu mužov, ktorí na Štúrovom námestí manipulovali s reklamnou tabuľou prevádzky, prekladali ju na rôzne miesta a napokon ju nechali opretú o stenu prevádzky. Následne vzali dva kvetináče, ktoré boli ako dekorácia položené na vonkajšom okne jednej z prevádzok a niesli ich smerom na Vajanského ulicu. Vyslaná hliadka našla oboch mužov v priestore pred Priorom. Kvetináče ešte predtým páni položili na terasu inej prevádzky. Mestskí policajti ich vrátili na pôvodné miesto. Muži uviedli, že ich zobrali z recesie.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!