Zo zápisníka mestskej polície – 43. týždeň

31. 10. 2022

Mestská polícia Trenčín v minulom týždni preverovala a riešila 529 udalostí. Vyberáme niektoré z nich.

Poškodený poklop

V pondelok 24. októbra 2022 o 14:55 h prijala stála služba oznámenie, že na Hviezdoslavovej ulici je poškodený kanalizačný poklop a hrozí jeho prepadnutie. Keďže šachta patrí do správy spoločnosti Výroba tepla, kontaktovala mestská polícia túto spoločnosť, aby stav poklopu vyriešila. Hliadka dočasne miesto označila smerovou doskou, aby sa zabránilo ďalšiemu poškodeniu alebo úrazu.

Kreslili na fasádu

Kamerový systém mestskej polície zaznamenal v utorok 25. októbra 2022 o 00:21 h ako dve neznáme osoby kreslia na fasádu budovy v podchode Zlatá Fatima. Vyslané hliadky ich našli na mieste udalosti. Nakoľko vzniklo podozrenie zo spáchania prečinu poškodzovania cudzej veci, vec si na ďalšie šetrenie prevzala hliadka Policajného zboru SR.

Previezli ho do nemocnice

V sobotu 29. októbra 2022 o 13:36 h nahlásil na linku 159 obyvateľ sídliska Juh, že na Ulici gen. Svobodu (pri potravinách) niekto leží a má stiahnuté nohavice. Vyslaná hliadka zistila, že ide o muža bez domova, ktorý sa sťažoval na bolesti po páde na zem. Mestskí policajti privolali rýchlu zdravotnú pomoc, ktorá ho previezla na ošetrenie do nemocnice.

Bitka môže mať trestno-právnu dohru

V nedeľu 30. októbra 2022 o 05:33 h zaznamenal kamerový systém mestskej polície vzájomné fyzické napádanie sa troch osôb na Palackého ulici pri Zlatej Fatime. Kamery zachytili ako jeden muž udrel hlavou do tváre druhého a následne napadnutý muž ešte s ďalším mužom začali útočníka biť. Ten spadol na zem a tam ho kopali do hlavy, pričom začal silno krvácať z nosa. Na miesto udalosti boli okamžite vyslané hliadky mestskej polície, ktoré zabránili ďalšiemu fyzickému napádaniu, všetkých troch aktérov stotožnili a privolali rýchlu zdravotnú pomoc i štátnu políciu. Po ošetrení zranených osôb si prípad prevzal Policajný zbor SR ako podozrenie zo spáchania trestného činu výtržníctva.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!