Zo zápisníka mestskej polície – 43. týždeň

27. 10. 2020

V uplynulom týždni preverovala a riešila Mestská polícia Trenčín 556 udalostí, z ktorých sa 298 týkalo dopravných priestupkov.

Vo štvrtok 22. októbra 2020 o 00:51 h zaznamenal kamerový systém mestskej polície, ako si v pasáži Zlatá Fatima neznámy muž rozložil kartón na spanie. Vyslaná hliadka zistila, že ide o muža „bez domova“, ktorý sa sťažovala na silnú bolesť v oblasti hrudníka. Uviedol, že má vrodené ochorenie srdca a už dlhšiu dobu na toto ochorenie neužíva lieky, nakoľko si ich nemôže finančne dovoliť. Hliadka mestskej polície privolala rýchlu zdravotnú pomoc, ktorá ho previezla do nemocnice.

Na bezplatnú linku 159 zatelefonoval v sobotu 24. októbra 2020 o 01:01 h muž, ktorý stálej službe mestskej polície takto oznámil, že na Mierovom námestí sú dvaja muži, ktorí tam lomcujú so stromom a jeho drevenou ohradou a správajú sa  hlučne. Kamerový záznam potvrdil toto konanie a navyše zachytil i to, ako obaja prevrátili stolík na terase a odhodili stoličku. Následne utiekli smerom na Sihoť. Vyslané hliadky po nich okamžite začali pátrať. Opäť bol nápomocný kamerový systém, a tak ich mestskí policajti chytili na Palackého ulici po tom, ako vyšli z podchodu Hasičská. Nakoľko vzniklo dôvodné podozrenie zo spáchania trestného činu výtržníctva, vec si prevzala štátna polícia.  

V sobotu 24. októbra 2020 o 22:18 h nahlásil obyvateľ Opatovskej ulice rušenie nočného kľudu v obytnom dome. Hliadky mestskej polície zistili, že v byte na prvom poschodí sú traja mladíci, ktorí si, podľa ich slov, neuvedomili, že pri hre rušia nočný kľud. Majiteľa bytu za tento priestupok napomenuli.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!